МЕНЮ


14 листопад 2012 - 14:55

У партнерстві із громадою


Із 1 січня 2013 року набирає чинності Закон України «Про громадські об’єднання», який визначає правові та організаційні засади реалізації права на свободу об’єднання, порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об'єднань. Про основні положення цього нормативного акту поінформувала членів громадської ради при виконкомі Кіровоградської міської ради начальник міського управління юстиції Людмила Гуріна.

У засіданні громадської ради, що відбулося у вівторок під головуванням Сергія Петрова, керівника Федерації профспілок області, взяли участь міський голова Олександр Саінсус, секретар міської ради Ігор Волков, керівники управлінь і відділів органу міського самоврядування.

Як повідомила Людмила Гуріна, вищезгаданим законом визначено, що громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних та (або) юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Нормативним актом передбачено спрощення державної реєстрації громадських об'єднань, приведення положень з контролю за діяльністю громадських об'єднань до європейських стандартів, спрощення ведення громадською організацією господарської діяльності для реалізації статутних завдань й таке інше.

Також на засіданні громадської ради було розглянуто питання про взаємодію органів місцевого самоврядування та громадських об’єднань щодо збереження громадою міста територіальних надбань. Були висловлені ряд пропозицій (наприклад, стосовно відновлення добровільних народних дружин, передачі «виборних» камер відео спостереження школам та дитсадкам), однак зважаючи на те, що ніхто предметно не вивчав, чи доцільно їх втілювати в життя, чи реально це зробити і так далі, члени ради вирішили, що спочатку їх мають ретельно опрацювати профільні підрозділи виконавчих органів міської ради та територіальні управління відомств.

На цьому ж засіданні було створено ініціативну робочу групу, яка збиратиме необхідні матеріали для проведення установчих зборів, які й приймуть рішення про те, яким буде новий склад громадської ради при виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради.

Наостанок варто зауважити, що засідання громадської ради за участі керівництва міста уже тривалий час проводяться на постійній основі, що в свою чергу свідчить про прагнення міської влади до якісної співпраці та партнерських відносин із громадськими організаціями.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36003 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua