МЕНЮ


4 квiтень 2014 - 13:31

У половині індивідуальних колодязів вода – нітратна


Фахівці держсанепідслужби в області розпочали переоблік та паспортизацію децентралізованих джерел водопостачання. Також посилено контроль за якістю води, що подається централізовано.

За інформацією міжрайонних управлінь ДСЕС в області, на початку минулого року близько 47 відсотків (1763) колодязів на Кіровоградщині мали санітарні паспорти щодо їх облаштування та якості води. Протягом року поновлено паспорти понад 53 відсоткам громадських колодязів (враховуючи, що термін дії паспорта – 1 рік).

Із 3038 джерел децентралізованого водопостачання (колодязі громадського користування, каптажі, артезіанські свердловини) було відібрано 2885 проб води для досліджень за санітарно-хімічними показниками. З них 1528 проб не відповідали санітарно-гігієнічним нормативам, а за бактеріологічними показниками з 2068 проб не відповідало нормативам 358.

Було перевірено також 1126 індивідуальних колодязів. У воді 608 криниць виявлені перевищення вмісту нітратів, а в 36 – невідповідність нормативам за мікробіологічними показниками. Виданими постановами припинено або обмежено використання такої води для питних потреб у 37 випадках.

Чому якості криничної води приділяється така увага? Справа в тому, що у дітей віком до трьох років вживання води з підвищеним вмістом нітратів може викликати метгемоглобінемію, яка, в свою чергу, може спричинити смерть. Аби запобігти таким випадкам, поновлено спільний наказ ГУДСЕС та управління охорони здоров’я облдержадміністрації “Про заходи профілактики та боротьби із виникнення метгемоглобінемії у дітей”. Жителів, які користуються водою з криниць, де вміст нітратів перевищено, попереджено про те, що давати цю воду пити дітям, готувати на ній їжу категорично заборонено.

Контролюють фахівці головного управління держсанепідслужби в області і якість води, що подає водогін ОКВП “Дніпро-Кіровоград”. Так, протягом минулого року із джерел та мережі централізованого водопостачання було відібрано 2585 проб питної води. Більше 290 з них (близько 1,5 відсотка) не відповідали нормативам; за бактеріологічними показниками – 3120 проб питної води, 190 з яких (близько 6 відсотків) не відповідали нормативам.

У рамках реалізації “Комплексної програми захисту населення Кіровоградської області від впливу іонізуючого випромінювання на 2009 – 2013 роки”, регіональної програми “Стоп-радон” держсанепідслужба провела лабораторні дослідження вмісту цього газу у воді підземних джерел водопостачання в 16 районах області. Зі 156 проведених досліджень води у понад 23 відсотках були виявлені перевищення радону.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39953 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua