МЕНЮ


16 жовтень 2003 - 19:10

У ПОЛЬСЬКОМУ ВРОЦЛАВІ БУДЕ КІРОВОГРАДСЬКЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО


Наша делегація, очолював яку голова облдержадміністрації Михайло Черновол, єдина мала статус офіційної, представники інших регіонів України були на рівні гостей. У роботі форуму взяли також участь заступник голови профільного комітету Верховної Ради Сергій Бичков та Генеральний консул України в Кракові Олександр Медовніков, з польського боку — міністр економіки, віце-міністри з галузевих питань, численні представники місцевих органів влади воєводства, підприємці.

БУДУВАТИМЕМО В КІРОВОГРАДІ ЩЕ ОДИН ЗАВОД?

Делегація Кіровоградщини за чисельністю була зовсім невеликою (до неї входили ще керівник корпорації "Система ССБ" Станіслав Березкін і голова правління ВАТ "Червона зірка" Олександр Саінсус), але результати цієї поїздки, переконаний начальник обласного управління зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності та торгівлі Анатолій Бойко, будуть дуже вагомими для всієї області.

Нинішній візит кіровоградців до Нижньої Селезії — уже не перший, і ще тоді з нашого боку докладалися зусилля, аби підписати з воєводством угоду про міжрегіональне співробітництво, так як це зроблено, наприклад, з кількома регіонами іншої сусідньої держави — Російської Федерації. Однак поляки вперто не йшли на укладення такої угоди, посилаючись на необхідність проведення всебічних її експертиз, оскільки прийняття країни до ЄС (а з першого травня 2004 року Польща стане офіційним його членом) передбачає дуже прискіпливе ставлення до різних економічних угод, укладених учасниками цієї організації з країнами — не членами Євросоюзу. Тобто, фактично підписання договору блокувалося.

І лише у червні цього року крига, нарешті, скресла. У ході проведення українсько-польського форуму, участь у якому взяли не тільки керівники обох держав, а й керівники практично всіх областей України (у тому числі й нашої), було офіційно укладено угоду про торговельно-економічне міжрегіональне співробітництво між Кіровоградщиною та Нижньою Селезією. Нинішня поїздка — початок реальної роботи у цьому напрямі.

Під час роботи форуму на засіданні одного з його блоків головував Михайло Черновол. Його виступ був настільки насичений конкретними, діловими пропозиціями щодо майбутнього співробітництва, що під час перерви польські бізнесмени кинулись шукати представників нашої делегації. Станіслав Березкін після всіх цих зустрічей пожартував: якщо всі домовленості, яких досягнуто, стануть реальними угодами, то йому, аби забезпечити партнерів своєю продукцією, доведеться будувати ще один завод. А от співрозмовники Олександра Саінсуса ніяк не могли повірити, що на його підприємстві працює більше трьох тисяч чоловік. Вони кілька разів перепитували, вважаючи, що той обмовився. У Польщі, як відомо, взято напрям на створення невеличких виробництв, тому полякам важко зрозуміти, як може працювати прибутково такий чисельний колектив.

Керівники і "Системи ССБ", і "Червоної зірки" в результаті знайшли ділових партнерів. Одні вже сьогодні готові до співпраці, інші поки що придивляються. Що й зрозуміло: наші західні сусіди — люди прагматичні, і найпереконливішим аргументом для них стануть реальні справи. Тому постачання продукції корпорації "Система ССБ" на ринки Польщі та кооперація "Червоної зірки" з відповідними виробництвами Нижньої Селезії — це ті конкретні завдання, які поставлено перед обома підприємствами після повернення із Вроцлава.

Планується також відкрити у цьому місті представництво Кіровоградської області.

НАВЧАТИСЯ — ДО ВРОЦЛАВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Хоча програма роботи форуму була вщерть заповнена зустрічами, засіданнями, поїздками, все ж Михайлу Черноволу довелося відшукувати у цьому щільному графіку годину на незапланований захід, але відмовитися від нього він аж ніяк не міг. Ректор Вроцлавського університету, дізнавшись, що керівник нашої області — недавній його колега, просто наполіг, аби Михайло Іванович побував у його навчальному закладі, зустрівся з викладачами і студентами.

Результатом цих відвідин стала домовленість про співпрацю Вроцлавського університету та кіровоградських вузів стосовно обміну студентами. Планується, що вже з наступного навчального року група наших хлопців і дівчат поїде навчатися до Польщі, а їхні студенти будуть здобувати знання в наших освітніх закладах. До речі, хоча у Вроцлаві аж 32 вузи, ректор університету пообіцяв, що може взяти до себе відразу всю групу.

Навчатися ж у цьому освітньому закладі — велика честь. Це один із найстаріших вузів Європи: у дні роботи міжнародного форуму якраз святкувалося його трьохсотріччя. Університет по праву вважається фундатором освіти, і не тільки в Польщі. Звідси вийшли 11 лауреатів Нобелівської премії. Практично всі високі гості, які приїжджають до країни, за традицією відвідують університет. Побував тут і папа римський Іоанн Павло ІІ. Зовсім недавно — канцлер Німеччини Герхард Шрьодер. Усі вони залишали найкращі відгуки у книзі почесних гостей. Зробив свій запис і голова Кіровоградської облдержадміністрації Михайло Черновол. Він теж вражений побаченим.

Вроцлавський університет багатий і архітектурою, і глибиною знань, які мають змогу здобути студенти, тому й справді пощастить тим молодим кіровоградцям, які поїдуть навчатися до цього закладу освіти.

Ольга ПилипенкоДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.45863 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua