МЕНЮ


13 вересень 2013 - 10:55

У сутенери – родиною


У втягненні землячок (у тому числі – неповнолітніх) у проституцію визнав винними кілька місяців тому Кіровський райсуд Кіровограда місцевого жителя, його двох дочок та зятя. Кожному було призначено покарання у вигляді позбавлення волі на п’ять років із конфіскацією майна. Недавно цю справу переглянув апеляційний суд області.

Ось як описано в документах злочини цієї четвірки. У листопаді 2009 року старший із фігурантів (далі – цитата), "керуючись корисливими спонуканнями, вирішив зайнятися злочинною діяльністю, спрямованою на порушення моральних засад суспільства у сфері статевих стосунків. Способом вчинення злочинної діяльності він обрав сутенерство, тобто забезпечення заняття проституцією іншими особами з метою власної наживи". (Можна навіть здогадатися, чому цей чоловік вирішив підривати суспільні моральні засади саме у сфері інтимних стосунків – бо ж працював таксистом, а отже, мабуть, не раз доставляв дівчат легкої поведінки до клієнтів і мав уявлення, чим займаються, крім оздоровчих процедур, у численних саунах Кіровограда). Далі таксист поділився цією ідеєю з двома своїми дочками та зятем і запропонував їм підривати суспільну мораль разом, й ті пристали на це. Того ж місяця родина взялася за ризиковану справу. Вони знайшли кількох незакомплексованих і без певних занять дівчат, які погодилися на їхні пропозиції стати жрицями платного кохання. Зокрема, дівок привабив обіцяний сутенерами тариф – 100 гривень за годину. Борделю в класичному розумінні цього слова сутенери не організовували. Сексуальні послуги надавалися як у приватних помешканнях клієнтів, так і на нейтральних територіях – в саунах та готелях, куди любителі платного кохання викликали повій по телефону. Інформацію про такі послуги чоловіки черпали із візиток з написами грайливого змісту та зображеннями напівоголених жінок, які знаходили, як правило, у розважальних закладах. Про це подбала одна із доньок таксиста. Інша ж відвела свою двокімнатну квартиру під, так би мовити, офіс. Повії під наглядом сутенерів очікували там, поки їх відвезуть у сауну чи готель. Розвозили їх до клієнтів позмінно тесть із зятем. Одночасно це робити не виходило – у розпорядженні сутенерів був лише один автомобіль. Клієнти платили по 300 гривень за годину задоволення. Дві третини цієї суми забирали сутенери, решту, як і було обіцяно, повії залишали собі як зарплату. Були серед них і неповнолітні.

Близько півроку підривала суспільну мораль ця дружна родина, поки про їхній бізнес не пронюхали в міліції. Правоохоронна установа уповноважила одного зі своїх співробітників провести інкогніто так звану оперативну закупівлю сексуальних послуг і тим самим отримати докази злочинної діяльності сутенерів. Міліціонер, розважившись з повією в сауні, вручив їй гроші, помічені в міліції невидимою неозброєним оком фарбою. Того ж вечора, коли вона віддавала левову частку заробітку сутенерові, звідкись виникли оперативники і затримали його. Згодом неприємності виникли і в інших членів підприємливої родини…

У ході розгляду кримінальної справи районним судом кожен із них стверджував, що не вбачає в своїх діях ознак якого-небудь злочину. Служитель Феміди їм не повірив і постановив відправити кожного у місця позбавлення волі на п’ять років, ще й майно їхнє конфіскувати.

Ясна річ, такий фінал слухань не сподобався фігурантам, і вони поскаржилися до апеляційного суду.

Що стосується засуджених жінок, вони обидві стверджували, що займалися не сутенерством, а проституцією.

Усі фігуранти категорично заперечували свою участь у злочинній організації. Мовляв, вони пов’язані між собою лише родинними стосунками.

А в одній із апеляцій ставилася під сумнів законність здійсненої міліцією "оперативної закупівлі". При цьому наводився такий аргумент: об’єктом оперативної закупівлі можуть бути лише речі, але не послуги. В апеляції зазначалося, що оскільки жодним нормативним актом не регламентоване проведення контрольних закупівель послуг сексуального характеру, то докази, отримані в процесі вжиття таких, не передбачених законодавством, заходів, не повинні братися до уваги судом. У цій же апеляції стверджувалося, що правоохоронець, який безпосередньо проводив так звану оперативну закупівлю, порушив закон, бо, обіцяючи жінці гроші за секс, сам же і схилив її до правопорушення.

Колегія апеляційного суду не виявила в цих скаргах раціонального зерна. У тому числі – і в міркуваннях про неправомірність оперативних закупівель сексуальних послуг. Колегія вирішила, що, оскільки ці заходи вживалися на підставі постанов, затверджених першим заступником начальника УМВС в області і погоджених заступником прокурора області, то вони є законними.

Визнавши п’ятирічне позбавлення волі для кожного із фігурантів справи "необхідним та достатнім для виправлення і попередження вчинення нових злочинів", колегія апеляційного суду звільнила їх усіх від додаткового покарання у вигляді конфіскації майна.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37868 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua