МЕНЮ


28 жовтень 2016 - 13:09

У творчій майстерні скульптора Віктора Френчка


Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна запросив на гостини усіх бажаючих до творчої майстерні відомого скульптора Віктора Френчка – члена Національної спілки художників України, лауреата обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації "Національна традиція".
Основною подією заходу була презентація підготовленого науковцями музею каталогу "Мовою пластики. Віктор Френчко про життя і мистецтво" в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту серії художніх виставок "В майстерні художника", який має на меті популяризацію творчості художників і передбачає влаштування персональних виставок та видання каталогів.
Оскільки презентувати персональну виставку творів скульптора в музеї досить проблематично, адже цей вид образотворчого мистецтва характеризується, перш за все, монументальністю і масштабністю, було прийнято рішення влаштувати вернісаж саме в майстерні митця, де народжуються ідеї, а головне – втілюються в пам’ятники і бюсти, пам’ятні знаки і меморіальні дошки. Пам’ятники "Меморіал робітникам-червонозорівцям, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни" та "Перший трамвай в Єлисаветграді" стоять у нашому місті, "Козак-захисник" – в с. Торговиці Новоархангельського району, стела "Надія Тобілевич-Тарковська" – в державному заповіднику-музеї І.Тобілевича (Карпенка-Карого) "Хутір "Надія", погруддя поета і борця за незалежність України Євгена Маланюка – в Новоархангельську та академіка Костянтина Скрябіна – в Новомиргороді, меморіальні дошки в Кропивницькому – ось неповний перелік того, що створив скульптор В.Френчко самостійно та в співавторстві.
Слід відзначити, що одним з ініціаторів цієї культурно-мистецької акції, яка була присвячена Дню художника, є член Національної спілки журналістів України Олександр Шулешко, який, до речі, під час проведення заходу влаштував експозицію авторських фотоінсталяцій із серії "В майстерні скульптора", на більшості з яких зображено Віктора Френчка за творчою роботою над своїми скульптурними доробками.
Віта ЧЕРНОВА,
директор художньо-
меморіального музею
О. ОсмьоркінаДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36345 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua