МЕНЮ


25 травень 2018 - 07:00

Уляна Супрун схвалила роботу влади Кропивницького у запровадженні медичної реформи


Сімнадцятого травня Кропивницький відвідала виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Вона побувала в Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 2, у якому вже тринадцять із половиною тисяч пацієнтів підписали декларації зі своїми сімейними лікарями.
У міській раді посадовиця зустрілася з керівництвом області та міста, очільниками управління охорони здоров’я, фінансового управління, головними лікарями медичних закладів первинної ланки тощо.
Під час зустрічі обговорювали важливі питання запровадження медичної реформи в Україні і в обласному центрі. Заступник міського голови Олександр Мосін ознайомив Уляну Супрун із медичним простором міста, практичними кроками міської влади в капітальному оновленні лікарняних закладів та створенні нових вузькоспеціалізованих медичних установ.
– У Кропивницькому за 2016 – 2017 роки за бюджетні кошти було зроблено чимало: відкрито паліативне відділення, відділення гострих інсультів, реконструйовано дитяче інфекційне відділення, капітально відремонтовано пологовий будинок і створено перинатальний центр другого рівня, зведено гемодіалізне відділення у співфінансуванні з німецькою фірмою “Фрізеніус”, капітально відремонтовано кілька амбулаторій загальної практики сімейної медицини і забезпечено їх обладнанням. Уперше за 20 років для лікарняних закладів було закуплено 4 машини швидкої допомоги і 2 – спецтранспорту, – зазначив Олександр Мосін. – На момент нашої зустрічі у Кропивницькому з лікарями вже підписано 33,5 тисячі декларацій, і ця цифра щодня збільшується. В управлінні охорони здоров’я створено робочу групу, яка займається організацією і проведенням консультацій для жителів як у медичних установах, так і на підприємствах, постійно триває роз’яснювальна робота в трудових колективах, громадських та профспілкових організаціях. На сайті управління охорони здоров’я розміщено електронний реєстр лікарів, і такий самий реєстр представлено в паперовому вигляді в ЦНАПі, де також працюють медики, які проводять консультації щодо медичної реформи, і з якими можна на місці підписати декларацію.
Заступник міського голови також зауважив, що бюджет міста з урахуванням державних трансфертів і власних доходів складає 2 мільярди 762 тисячі гривень, але навантаження на нього значно збільшилося. Олександр Мосін окреслив проблему, яку без допомоги із центру не вирішити на місці. Воно стосується додаткового фінансування з міського бюджету в розмірі 22,5 мільйона гривень на зарплату медичним працівникам у травні – червні нинішнього року. Посадовець підкреслив, що міський голова Кропивницького Андрій Райкович ставить перед своєю командою дуже відповідальні завдання, які стосуються саме медичної галузі. І всі зобов’язання, які бере на себе міська влада, вона виконує.
Уляна Супрун схвально оцінила досягнення міської влади Кропивницького у запровадженні перших кроків медичної реформи.
– В Україні ще не скрізь місцева влада так активно включилася в роботу, як у вашому місті, – підкреслила високопосадовиця. – Хочу також наголосити, що одна зі складових успіху запровадження реформи в обласному центрі — це активне інформування громадян про механізм підписання декларації та її суть.
Під час зустрічі лунало багато запитань, які турбували саме працівників медичної сфери. Вони стосувалися фінансування важливих державних програм у галузі охорони здоров’я, зокрема гемодіалізу та онкохвороб, а також моделі фінансування створених автономних лікарняних закладів. Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я пообіцяла поінформувати уряд, а також детально обговорити на рівні МОЗу всі проблеми реалізації перших кроків реформи, які виникають на місцях.
Згодом урядниця зустрілася в облдержадміністрації з головними лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги області та поспілкувалася із журналістами в прес-центрі інформагенції CBN.
– У Кропивницькому й області активно триває укладання декларацій з лікарями первинної ланки, – зазначила Уляна Супрун. – На Кіровоградщині вже 25 центрів первинної медико-санітарної допомоги підключилися до електронної системи охорони здоров’я. Зростання ролі сімейних лікарів має потіснити випадки самолікування, які є частими в Україні. Друге, що потрібно зробити, – ухвалити закон про обмеження реклами ліків у ЗМІ, ми над цим працюємо.
Не оминула увагою висока гостя й теми ботулізму, зазначивши, що цьогоріч існує державна програма закупівлі необхідної сироватки. І додала, що потрібно серйозно карати тих, хто продає на ринках чи в інших місцях отруєні продукти.
Звернула увагу вона й на те, що в день її візиту до Кропивницького Верховна Рада України проголосувала за закон про трансплантацію, який ще має підписати Президент України. Цей документ ширше відчинить двері для порятунку багатьох людей.
За словами Уляни Супрун, в Україні й надалі діятиме презумпція незгоди, проте це не заважатиме проводити операції з трансплантації органів. Законом передбачено створення реєстру донорів і реципієнтів. Нині вже на п’ятдесят відсотків створено реєстр хворих, які потребують пересадки нирок, що проводитимуть у п’яти лікарнях України. У перспективі – підготовка лікарів, які зможуть робити операції з трансплантації серця, легенів, кісткового мозку.
– Ми працюємо з іноземними партнерами над критеріями для визначення першочерговості операцій з пересадки органів таким хворим, – зазначила Уляна Супрун.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
А тим часом...
Там, де влада об’єднується,
успіх гарантовано
Про враження від поїздки Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.
“Повертаюсь з візиту у Кропивницький. Почала його з відвідин амбулаторії, яка підписала найбільше декларацій в Кіровоградській області. Усюди матеріали про кампанію «Лікар для кожної сім‘ї», інформація про лікарів і години прийому, окремий кабінет з комп’ютерами для підписання декларацій. Повна готовність і позитивно налаштований персонал. Єдине, над чим ще варто попрацювати, – уникнення утворення черг до лікарів”.
За підсумками робочих зустрічей із командою ОДА та міськради Уляна Супрун зазначила, що зробила для себе декілька висновків:
– там, де обласна і місцева влада об‘єднуються і об’єднують навколо регіональних стейкголдерів з метою втілення змін – гарантований успіх;
– приємно бачити велику увагу і обізнаність з боку медіа і громадськості до змін у медицині;
– основна увага управлінців на місцях поступово переключається на майбутнє закладів другого та третього рівнів, і це правильно – попереду багато роботи для підготовки.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38502 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua