МЕНЮ


28 сiчень 2020 - 19:03

Упорядкування квартир має бути розумним


Зараз існує багато способів для впорядкування й утеплення квартир у багатоповерхових будівлях. Але часто такі «покращення» зменшують пожежну безпеку багатоповерхівок.

Часто мешканці будинку безпосередньо винні у створенні пожежонебезпечної ситуації, додаткових складнощів при гасінні пожежі. При цьому ні сам винуватець, ні його сусіди не здогадуються, що навіть утеплюючи квартиру, людина наражає на небезпеку весь будинок.

Для конструктивних елементів будівель існують певні норми безпеки. Проєктант будинку визначає, яке навантаження спроможні витримати конструкції будівлі, яку температуру, яким є ступінь їх вогнетривкості. І найменші зміни, внесені без необхідної професійної експертизи, руйнують цілісність конструкції, створюють загрозу для мешканців, про яку вони навіть не здогадуються.

У багатьох будинках є приміщення для візків – приміщення загального користування, які межують з шахтою ліфта, на яку припадає певне навантаження, вона тримає на собі конструкції, якими «бігає» ліфт. І ось хтось вирішує збільшити власну житлову площу, забудовує приміщення для візків і облаштовує там комору, кухню або навіть кімнату. Будівельники-аматори починають свердлити й ламати капітальні стіни, міжповерхові перекриття, через що знижується міцність будівлі.

У випадку пожежі ці зміни впливають на вогнетривкість будинку: при певних температурах залізобетонні конструкції деформуються, тож будь-які несанкціоновані зміни загрожують обвалом. Крім того, перепланування можуть завадити швидкій і безперешкодній евакуації населення.

Вносити зміни в капітальні конструкції не можна не тільки в під’їзді. Те саме стосується і квартир. Часто мешканці роблять арки, барні стійки, з’єднують кімнати, облаштовують у стіні акваріуми. Навіть свердління стін для встановлення кондиціонера або прокладання кабелю можуть стати каталізатором початку негативних змін у конструкції.

Ще один поширений спосіб утеплення квартири – накладення на зовнішню стіну утеплювача. На жаль, дуже часто люди, економлячи, обшивають зовнішні стіни горючими матеріалами (наприклад, звичайним пінопластом). Утеплення ж належить виконувати слабкозаймистими або негорючими матеріалами. В іншому випадкові будинок, декілька поверхів якого обкладені пінопластом, спалахне, як сірник, а їдкий токсичний дим також наробить біди.

Часто мешканці будинків використовують обігрівачі, які нерідко стають причиною пожежі. Буває, що люди встановлюють додаткові батареї, коли ж збільшується їх кількість, то тиск падає, адже на будинок опалення подають згідно з проєктними нормами. При непрофесійному несанкціонованому втручанні руйнується вся система опалення будинку. Тому комусь стає холодно, і він вмикає обігрівач. Спочатку один сусід, потім інший, виникає перевантаження мережі – і стається пожежа. Перевантаження електричної мережі – одна з основних причин пожеж.

У багатоповерхівках чимало й інших проблем, пов’язаних з погіршенням пожежної безпеки, через захоплення сходових клітин, які не задимлюються, обкладення приміщень загального користування легкозаймистими матеріалами, захаращення шляхів евакуації, заварювання або закладання цеглою евакуаційних сходів на балконах. Усе це неодноразово заважало пожежникам швидко ліквідовувати загоряння. Нерідко через це вогнеборцям заради порятунку людей доводиться ризикувати власним життям.

Тетяна Александрова,
методист обласного методичного кабінету
(безпеки життєдіяльності населення)
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40397 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua