МЕНЮ


10 сiчень 2021 - 15:37

Упорядкування квартир повинно бути продуманим


Кожна людина прагне жити в затишку та комфорті, а взимку – у теплі. Зараз існує маса способів для упорядкування й утеплення квартир у багатоповерхових будівлях. Але виявляється, що часто такі «покращення» призводять до погіршення пожежної безпеки в багатоповерхівках.

Якщо сталася надзвичайна ситуація, то більшість людей починає обговорювати, як і коли приїхали рятувальники, чому гасили так, а не інакше, де була вода і в якій кількості, а от про причини біди громадяни вважають за краще замовчувати.

Але найчастіше самі мешканці винні якщо не в самій пожежі, то у створенні сприятливої для пожежі ситуації, додаткових складнощів у гасінні пожежі. При цьому ні сам винуватець, ні його сусіди не здогадуються, що, навіть утеплюючи квартиру, людина наражає на небезпеку весь будинок. Адже для конструктивних елементів будівель існують певні норми безпеки. Коли створюють проєкт нового будинку, то проєктант вираховує, яке навантаження спроможні витримати стіни даної конструкції, яку температуру. І найменші зміни, внесені без необхідної професійної експертизи, руйнують цілісність конструкції, створюють загрозу для мешканців, про яку вони навіть не здогадуються.

Ось приклади таких порушень, які вже неодноразово ставали причиною біди. У багатьох будинках у ліфтових холах спроєктовані так звані приміщення для візків – приміщення загального користування, які межують з шахтою ліфта. Вони витримують певні навантаження, тримають на собі конструкції, якими «бігає» ліфт. І ось хтось вирішує збільшити власну житлову площу, забудовує приміщення для візків і облаштовує там комору, кухню або навіть кімнату. Будівельники-аматори починають свердлити та ламати основні стіни, міжповерхові перекриття. Через це міцність будівлі знижується. У випадку пожежі ці зміни впливають на вогнетривкість будівлі: при певних температурах залізобетонні конструкції деформуються, будь-які несанкціоновані зміни загрожують обвалом. Крім того, перепланування можуть завадити швидкій і безперешкодній евакуації населення.

Вносити зміни в несучі конструкції не можна не тільки у під’їзді. Те саме стосується і квартир. Часто мешканці роблять арки, барні стійки, з’єднують кімнати, облаштовують у стіні акваріуми… Навіть свердління стін для встановлення кондиціонера або прокладання кабелю може стати каталізатором початку негативних змін у конструкції.

Ще один поширений спосіб упорядкування квартири до зими – оздобити зовнішню стіну утеплювачами. На жаль, дуже часто люди, економлячи, обшивають зовнішні стіни горючими матеріалами (наприклад, звичайним пінопластом). Згідно з нормами, слід утеплювати їх слабкозаймистими або негорючими матеріалами. В іншому випадкові будинок, декілька поверхів якого «комфортно» обкладені пінопластом, спалахне як сірник, при цьому
розповсюджуватиметься їдкий токсичний дим.

Якщо мешканці квартир збільшують об’єм батарей, то тиск у них падає, адже на будинок опалення подають згідно з нормами, закладеними в проєкті будинку. Тож при непрофесійному несанкціонованому втручанні руйнується вся система опалення. Тож комусь стає холодно, і він вмикає обігрівач. Спочатку один сусід, потім інший, виникає перевантаження електромережі – і стається пожежа. Таких пожеж за зиму – десятки. Перевантаження електричної мережі – одна з основних причин пожеж.

У багатоповерхівках існують ще багато актуальних проблем, пов’язаних з погіршенням пожежної безпеки. Наприклад, забудова сходових клітин, які не задимлюються, оздоблення приміщень загального користування легкозаймистими матеріалами, захаращення шляхів евакуації, заварювання або закладання цеглою евакуаційних сходів на балконах… Усе назване неодноразово ставало на заваді пожежникам. Нерідко через це вогнеборцям заради порятунку людей доводилося ризикувати власним життям. А їхня робота і без того ризикована.

Тетяна Александрова,
методист обласного методичного кабінету
(безпеки життєдіяльності населення)
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області23 сiчень 2021 - 12:20
Вовчик (вст)

sty02

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36717 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua