МЕНЮ


18 липень 2021 - 19:55

Усе про засмагання


Лікарі стверджують, що засмагати шкідливо, тому що під впливом прямих сонячних променів настає раннє старіння шкіри, підвищується ризик ракових захворювань. Вихід один – сонцезахисні засоби, які допоможуть зберегти еластичність і пружність шкіри, утримати в її клітинах вологу й максимально захистити від небезпечних інфрачервоних й ультрафіолетових променів.

Щоб звести до мінімуму шкоду від засмаги, треба діяти обережно й озброїтися спеціальними косметичними засобами. Сонцезахисні креми повинні містити спеціальні речовини, що блокують надходження в організм ультрафіолетового випромінювання. На таких кремах завжди позначений індекс захисту, причому на деяких навіть два. Один називається SPF (Sun Protectiv Factor). Він позначає рівень захисту від ультрафіолетових B-променів. Інший індекс, UVA, позначає захист від А-променів. Чим більше показник, тим вище рівень захисту.

Важливо не тільки купити правильний крем, але й грамотно його використовувати. Наносити сонцезахисний засіб треба за півгодини до сонячної ванни, тобто не на пляжі, а вдома або в готелі. Найжорстокішій сонячній атаці піддаються випуклі частини тіла. Тому необхідно особливо ретельно змащувати ніс, лоб, груди, коліна, плечі. Втирати крем слід круговими рухами в напрямку до серця. Правило «чим більше, тим краще» у випадку із сонцезахисними засобами не діє. Захисний шар повинен бути рівномірним. Надто густо нанесений крем швидко нагріється і може призвести до опіку. Зазвичай крем забезпечує в середньому тригодинний захист. Якщо сонячні ванни супроводжуються купанням, то оновлювати захисний шар необхідно приблизно через кожні чотири заходи у воду.

Як правильно засмагати

1. Час сонячного опромінення збільшуйте поступово, починаючи з мінімального – 5–10 хвилин.
2. Не слід знаходитися під прямими променями сонця від 12:00 до 15:00. Це – час найбільш активного радіаційного випромінювання.
3. Сонце не пожаліє вас, навіть якщо ви маєте смагляву шкіру, тому перших 2–3 дні користуйтеся кремом від засмаги, потім, коли небезпечний період мине, можете користуватися й кремом для засмаги. Ніколи не можна вживати для засмаги живильний крем, а тим більше крем, що містить гормони. Після прийняття сонячних ванн крем і масло слід змити.
4. Збираючись на пляж, не варто наносити макіяж: під променями безжального сонця ваша «краса» швидше за все може потекти.
5. Не варто одягатись за принципом «чим коротше, тим краще». Тканини повинні бути світлими і натуральними. На голову краще надіти капелюх з широкими крисами.
6. Після моря волосся слід ретельно промити, бо солона вода погано діє на нього.
7. Після сонячної ванни не поспішайте під холодний душ, спочатку потрібно трохи охолонути в тіні.
8. Спрагу не варто тамувати холодними та алкогольними напоями. Втамовувати спрагу можна водою з лимонним соком, іншими підкислювачами. Корисними є багаті на мікроелементи мінеральні води. Морозиво знижує температуру тіла на 1–2 градуси тільки в порожнині рота, від спраги не рятує, а лише веде до переохолодження ділянки носоглотки.

Що робити, якщо шкіра згоріла

1. Якщо крем не допоміг і ви все ж отримали сонячний опік, то треба терміново прийняти анальгін, аспірин або ібупрофен. Почервоніння можна змастити кефіром або сметаною. Звести до мінімуму ймовірність опіку допоможуть креми, якими слід користуватися після тривалого перебування на сонці.
2. Щоб ваша шкіра не облізла й ви не отримали сонячного удару, слід пам’ятати, що найнебезпечніше засмагати від 11:00 до 12:00; перша в році сонячна ванна не повинна перевищувати 15 хвилин; виходячи з води, треба як слід обтертись.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38363 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua