МЕНЮ


2 лютий 2018 - 11:44

Віктор Ксеніч: Пріоритет – енергозбереження


Понад 55 мільйонів гривень витрачено у минулому році на реконструкцію 58 об’єктів соціально-культурного призначення. Порівняно з 2016 роком капітальні вкладення у будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт зросли на 95 відсотків. Про це повідомив на прес-конференції начальник управління капітального будівництва міської ради Кропивницького Віктор Ксеніч.
Так, роботи виконувалися у семи дошкільних навчальних закладах, двадцять одній школі, у п’яти закладах охорони здоров’я, шести об’єктах соціального захисту, одному закладі культури, семи об’єктах комунального господарства та одинадцяти – капітального будівництва, реконструкції та реставрації.
Енергоефективність – у дії
– В умовах постійно зростаючих цін на основні види енергоресурсів та значної зовнішньоекономічної залежності від постачальників енергоносіїв питання зменшення споживання енергоресурсів у бюджетних установах набувають особливої актуальності, – зазначив посадовець. – Тому виконання заходів з енергозбереження та економії енергоресурсів стало стратегічним напрямком діяльності влади. Зокрема, побудовано та введено в експлуатацію новітню модульну котельню на вулиці Комарова, 54 та прокладено теплові мережі до ЗОШ № 17 і дитячих садочків №№ 22, 48, 65.
Реалізація проекту дає змогу не лише забезпечити сталим та якісним теплопостачанням чотири заклади освіти, а і значно заощаджувати кошти на енергетичні ресурси. А наявність індивідуальних теплових пунктів дозволяє кожному закладу самостійно вирішувати, яка температура теплоносія їм потрібна. Електронна автоматика надзвичайно оперативно реагує на зміну погодних умов, і це є ще одним джерелом економії.
Крім того, у багатопрофільному фізико-математичному ліцеї № 18 вперше здійснені комплексні заходи з енергозбереження та термомодернізації – утеплено стіни фасаду та цоколю будівлі, замінено вікна і двері, що дасть змогу зекономити на опалюванні навчального закладу. Аналогічні роботи виконано і в ДНЗ №15 “Зірочка” на вулиці Олени Теліги, 1-а.
Будуємо нові об’єкти
Віктор Ксеніч нагадав про те, що в обласному центрі реалізується проект будівництва житла за кошти міського бюджету. Вже зведено дев’ятиповерховий 54-квартирний житловий будинок на вулиці Генерала Жадова. В цій новобудові буде 18 однокімнатних квартир, 27 – двокімнатних та 9 – трикімнатних. Проектом передбачено утеплення фасаду.
За кошти міського бюджету побудовано водопровід на вулицях Івана Богуна та Зеленогірській, відновлено дорожнє щебеневе покриття та встановлено 5 пожежних гідрантів.
В обласному центрі розпочато будівництво каналізаційних мереж на вулицях Лесі Українки, Дарвіна, Степняка-Кравчинського. Реалізація цього проекту дасть можливість підключити дев’ять житлових будинків та дитячого садочка № 35 “Світлячок” до мережі водовідведення району Нової Балашівки. У перспективі є можливість підключення ще 19 об’єктів.
Заклади освіти, медицини та культури –
першочергово
– Пріоритетним напрямком діяльності управління в 2017 році було продовження виконання передвиборчої програми міського голови Андрія Райковича щодо модернізації спортивних залів у школах Кропивницького, – зазначив Віктор Ксеніч. – Протягом 2017 року виконано капітальний ремонт спортивних залів у школах №№ 1, 30 та 3.
Також торік відреставровано будівлі міського художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна. Здійснено капітальний ремонт мосту через річку Біянку біля вулиці Архітектора Паученка та дорожнього покриття проїжджої частини. Також виконано капітальний ремонт ЗОШ № 12. Не оминули увагою будівельники й інші міські школи – виконано ремонтні роботи в гімназії ім. Тараса Шевченка, ЗОШ № 6, Кіровоградському колегіумі, початковій школі ЗОШ № 13, ЗОШ № 14 та ще у восьми інших навчальних закладів. Добре попрацювали вони і в дитячих садках №№ 2, № 19, № 29, № 52, № 63,37 .
Особлива увага приділялась і закладам охорони здоров’я. Так, виконані капітальні ремонти першого поверху будівлі дитячого інфекційного відділення стаціонару № 1 Центральної міської лікарні, будівлі дитячої міської поліклініки № 1, приміщень “Поліклінічного об’єднання м. Кіровограда”, амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 4 та на інших об’єктів.
Ремонтувались приміщення закладів соціального захисту – територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Подільського району, центру соціальної реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів, міського соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячо-юнацьких клубів “Юність” і “Мрія”.
Була капітально відремонтована будівля музичної школи № 4 в селищі Гірничому.
Також будівельники здійснили ремонти проїжджої частини та облаштували зливову каналізацію вздовж провулку Новгородського, капітально відремонтували нежитлові приміщення на вулицях Шульгиних, 43, Віктора Чміленка, 47, приміщення двох управлінь соціального захисту населення виконавчих комітетів Подільської та Фортечної районних у місті рад.
А реставрація будівлі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 на вулиці Авіаційній, 64 дозволила не лише зберегти пам’ятку архітектури, а і облаштувати початкові класи, харчоблок та інші приміщення.
Великі плани на нинішній рік
В 2017 році управління капітального будівництва міської ради замовило проектним організаціям проектно-кошторисну документацію по кількох об’єктах: реконструкція проїжджої частини вулиць Ельворті, Миколи Левитського (Колгоспної), що дозволить забезпечити безперебійний рух автотранспорту, запобігати аварійним ситуаціям при односторонньому русі, скоротити час поїздок та вирішити багаторічну проблему транспортного сполучення між північною частиною та центром міста.
Минулого року також було відкориговано проект по господарчому блоку пологового будинку під житловий будинок м. Кропивницького. Його реалізація дасть змогу забезпечити житлом працівників закладів охорони здоров’я. Буде, зокрема, споруджено 15 однокімнатних та 6 двокімнатних квартир.
Розроблено й проект реставрації будівлі харчоблоку стаціонару № 2 центральної міської лікарні.
Важливою для громади Кропивницького є реалізація проекту зі створення центру надання адміністративних послуг у форматі “Прозорий офіс” в будівлі на вулиці Архітектора Паученка, 41/26. Управління капітального будівництва уклало договір з проектувальником – ТДВ “Інтерресурси” на виконання робіт з виготовлення проектно-кошторисної документації. Вже розроблено ескізний проект.
Також завершено виготовлення проектно-кошторисної документації капітального ремонту ЗОШ № 10 в селищі Новому та будинку дитячої та юнацької творчості на Новомиколаївці.
Наш кор.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35239 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua