МЕНЮ


8 червень 2018 - 12:53

Він був у числі перших захисників


31 травня в обласному центрі вшанували пам’ять загиблого учасника АТО Івана Маркова. У цей день йому виповнилося б 25 років.
На заході були присутні родина Івана, його друг-фронтовик Віталій Онойко, секретар міської ради Кропивницького Андрій Табалов та депутат міської ради Вадим Дрига, який організувавДень пам’яті героя, мешканці будинків, на яких буде встановлено таблички з новою назвою вулиці та портретом хлопця.
Іван навчався в педагогічному університеті імені Винниченка на географічному факультеті. З початком війни кинув навчання й пішов у зону АТО. Загинув влітку 2014 року. Указом Президента від 14 серпня Маркова посмертно нагороджено орденом “ За мужність” III ступеня. На честь хлопця назвали одну з вулиць Кропивницького.
Батьки хлопця, до речі, не одразу дізналися, що в Кропивницькому одну із вулиць перейменували на честь сина.
– Це дуже добре, якби ще й школу назвали його іменем у селі (закінчив школу в Мар’ївці Компаніївського району), – сказала мама Івана Лілія Олександрівна.
За спогадами Лілії Олександрівни, хлопець був серйозним і цілеспрямованим, ніколи нічого не розповідав, тримав усе в собі, а ще з 5-го класу писав вірші.
– Він себе асоціював з ведмежатком, коли був маленький, – згадує мама Івана. – А коли виріс, то став “ведмедем”. Позивний у нього такий був.
– Коли почалася війна, ми були одними з найперших, хто протистояв агресорові. 15 липня 2014 року під час отримання нового бойового задання потрапили під мінометний обстріл. Перші дві міни впали туди, де ми сиділи. Відразу 8 чоловік загинули і ще 12 дістали поранення. Загиблих хлопців лише через тиждень змогли забрати звідти і відвезти до Кропивницького, аби поховати. Ваня завжди був оптимістом, підіймав нам настрій своїми жартами. Я завжди знав, що на нього я можу покластися, – згадує однослужбовець Івана Віталій Онойко.
На завершення заходу мешканцям вулиці вручили нові таблички, які згодом встановлять на кожному із 34-х будинків на вулиці Івана Маркова.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.31242 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua