МЕНЮ


26 вересень 2014 - 12:36

“Віра у нас усіх в Українську Народну Республіку, вільну і незалежну, повинна бути непереможною”


Так назвали Всеукраїнську наукову конференцію її організатори з Інституту української археографії і джерелознавства ім. М. Грушевського Національної академії наук України.

Захід приурочено до 125-ї річниці з дня народження першого міністра закордонних справ УНР Олександра Шульгіна, якому належить вказана цитата. У вступному слові директор інституту Георгій Панакін охарактеризував роль Олександра Шульгіна в державотворчих процесах у добу національно-визвольних змагань, в українській діаспорі. Присутніх привітав директор Французько-українського центру університетського й наукового співробітництва Жіль Маметс, зазначивши, що період життя фундатора української дипломатії в Парижі має стати одним з чинників сучасних двосторонніх зв’язків учених.

У доповіді доктора історичних наук заввідділом інституту Валентини Піскун проаналізовано праці Олександра Шульгіна з проблеми “Українці й Україна в боротьбі за незалежність”. Сторінки свого родоводу представили кияни племінниця Шульгіна письменниця, краєзнавець Олена Леонтович та нащадок однієї з гілок цього роду екскурсовод Віктор Шевченко. Доцент Кіровоградського держпедуніверситету ім. В. Винниченка Сергій Шевченко охарактеризував життя сім’ї банківського високопосадовця Якова Шульгіна у Єлисаветграді наприкінці ХІХ століття. Його син Олександр в еміграції написав цікаві спогади про наше місто. Ще один син Володимир, який народився в Єлисаветграді, загинув під Крутами. У словах виступаючого, підтриманого президією заходу, було висловлено сподівання, що в Кіровограді затвердять рішення топонімічної комісії про перейменування вулиці Калініна на Шульгіних. Адже міська влада сприяла виданню книги “Шульгіни: Інгульська сторінка”. В інших виступах науковців з Києва, а також з Вінниці та Запоріжжя йшлося про діяльність О. Шульгіна в часи Центральної Ради, УНР, в Українській партії соціалістів-федералістів, про його викладацьку діяльність у Чехословаччині, стосунки з родиною Чикаленків, глава якої Євген в юності навчався в Єлисаветградському земському реальному училищі. Було проаналізовано документи з тематики конференції у фондах Центрального держархіву громадських об’єднань України, сказано про експозицію музею історії УНР. Присутні ознайомилися з виставкою Центрального держархіву зарубіжної україніки.

За результатами конференції академічний інститут видасть збірник статей.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3617 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua