МЕНЮ


30 червень 2016 - 18:12

В уряді вигадали, як економити на комунальних послугах


Міністерство фінансів України очікує збільшення кількості звернень за субсидіями в 2016 році на 27% – до семи мільйонів. Про це повідомив глава відомства Олександр Данилюк.
.
“У минулому році у нас було 5,5 мільйона субсідіантов, в цьому році у нас може бути сім мільйонів домогосподарств (які звернулися за субсидіями – Ред.), це половина всього населення. Це дуже великий виклик”, – сказав він під час Українського форуму по енергоефективності.
Крім того, Данилюк зазначив, що в 2017 році сума витрат на фінансування субсидій може зрости до 70-80 мільярдів гривень з 35 мільярдів гривень, закладених в держбюджеті 2015 року.
“Звичайно ж, ця сума ще не остаточна, вона залежить від кількості звернень за субсидіями і від коригування формули субсидій, проте вона в будь-якому випадку буде критичною для бюджету”, – сказав він.
У поточному році, за словами Данилюка, в держбюджеті закладено 60 мільярдів гривень на фінансування субсидій, але може бути і більше.
Уряд в зв’язку з цим пропонує створити Фонд енергоефективності та радить українцям активно користуватися його послугами. Держава обіцяє компенсувати 30 відсотків витрат сімей, які вирішать утеплити свій будинок і зменшити використання енергоносіїв. Вигоду, запевняє прем’єр-міністр Володимир Гройсман, українці рахуватимуть на початку опалювального сезону.
“Економія 50-70 відсотків від впровадження заходів енергозбереження”, – зазначив Гройсман.
Сучасні вікна, сонячні батареї, газові котли, матеріали для утеплення фасадів, лічильники води – на такий “енергошоппінг” три державні банки готові давати українцям дешеві кредити. При цьому з наступного року, як запрацює Фонд енергоефективності – кількість компенсацій обіцяють збільшити.
Гроші для Фонду уряд частково візьме з держбюджету, ще частину заощадить заміна субсидій на адресну допомогу, решта коштів готовий надати ЄС. Прем’єр підрахував – набереться до 20 мільярдів гривень, які можна витратити на третину компенсацій по кредитам. Уряд дуже хоче, щоб їх приймали і сім’ї, які проживають в старих багатоповерхівках.
Для цього, правда, парламент ще має ухвалити закон про енергоефективність будівель. Прем’єр при цьому впевнений – депутати не будуть затягувати.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37988 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua