МЕНЮ


19 серпень 2011 - 12:01

Вакцини будуть, щеплення дітей відновляться


Останнім часом в Україні є певні проблеми з вакцинацією дітей. Дійшло до того, що убезпечити дитину від хвороб не можна, навіть маючи гроші – в аптеках закінчилися запаси вакцин. Про те, чи є вихід із цієї ситуації в Кіровограді, та про важливість вакцинації дітей розповіла начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук.

– Не буду зайвий раз нагадувати про неабияку важливість вакцинації дітей, якою ми, дорослі, убезпечуємо своїх нащадків від захворювання на ряд інфекційних хвороб. Вже 200 років людство знає про вакцини, а зараз активно використовує їх як засіб подолання інфекційних хвороб, впливає на ситуацію з такими тяжкими ускладненнями, як розвиток сліпоти, порушення розумової діяльності, паралічів, які виникають при ряді недуг. Однак при застосуванні вакцин потрібно чітко контролювати їх якість, умови транспортування, зберігання, а також дотримуватись термінів проведення щеплень. В Україні це регламентовано наказом Міністерства охорони здоров’я від 3 лютого 2006 року "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості та обігу медичних та імунологічних препаратів". Цим наказом затверджено і календар щеплень, в якому визначено послідовність й інтервали щеплень, щоб в організмі дитини виробився та якомога якісніше розвився імунітет до ряду хвороб.

У цьому ж документі визначено інфекції, проти яких проводяться профілактичні щеплення, – туберкульоз, поліомієліт, кашлюк, правець, вітряна віспа, краснуха, вірусний гепатит, дифтерія тощо. Перших сім років життя кожна людина отримує 10 щеплень, сім з яких припадають на перший рік.

Ще десять років тому майже 95 відсотків усіх дітей були щеплені відповідно до зазначеного календаря. На жаль, нині у суспільстві почала культивуватися думка про небезпеку вакцинації, а батьки, часто не розуміючи необхідності цієї процедури, відмовляються від неї, тим самим наражаючи дитину на небезпеку.

На жаль, сьогодні ця проблема поглибилась ще й тим, що склалась складна ситуація з постачанням вакцин, що здійснюється централізовано Міністерством охорони здоров’я. Були порушені терміни закупівлі вакцин, це призвело до того, що наша область не отримала їх своєчасно і в повному обсязі. Тому в нас сьогодні і спостерігається порушення графіків вакцинації.

Протягом останніх трьох років спостерігалась тенденція щодо нерегулярного та не в повному обсязі постачання імунобіологічних препаратів. Так, на початку серпня в область надійшла вакцина проти поліомієліту. На Кіровоград виділено п’ять тисяч сто доз живої поліомієлітної вакцини за потреби 11 тисяч 400 доз. У першу чергу будуть проводитись первинні вакцинальні комплекси дітям до першого року життя та ревакциновуватимуться діти у 18 місяців, 6 та 14 років – відповідно до календаря. У вересні – жовтні цього року плануємо отримати вакцини для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи, дифтерії, правцю, кашлюку та гепатиту В.

Зрозуміло, що порушувати терміни щеплень не бажано, а взагалі не проводити їх – це пряма загроза життю дитини, адже всім відомо, яка нині складна ситуація із захворюванням на туберкульоз, поліомієліт.

Тому, коли ми не мали потрібної кількості вакцин, пропонували батькам купувати їх за власний рахунок. У такий спосіб було щеплено 444 дитини. Зараз в аптеках міста вакцин немає. Сподіваюсь, що все ж таки до кінця року ми отримаємо необхідну кількість доз вакцин і відновимо профілактичні щеплення.

Хочу зазначити, що, відповідно до міської програми "Діти міста Кіровограда", на 2010–2014 роки передбачено 62 тисячі гривень для проведення туберкулінодіагностики – проби Манту для визначення інфікування організму дитини туберкульозом. Ця програма профінансована у розмірі 18 тисяч гривень.

Зараз чимало батьків запитує, чи прийматимуть їхніх дітей у садочки та школи без відповідних щеплень. Зазначу, що жодних обмежень не існує і нікому не може бути відмовлено в отриманні дошкільної та середньої освіти через відсутність профілактичних щеплень.

Питання своєчасного отримання та раціонального використання вакцин і анатоксинів знаходиться на постійному контролі в управлінні охорони здоров’я міської ради та міської санепідстанції.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36769 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua