МЕНЮ


5 травень 2006 - 12:06

ВАЛЕРІЙ КАЛЬЧЕНКО — ПОВНОПРАВНИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА КІРОВОГРАДА. ВЛАДА ЗМІНЮЄТЬСЯ...


Так до органу місцевого самоврядування увійшли представники таких партій: Блок Юлії Тимошенко набрав 33,8 відсотка голосів виборців і отримав 36 депутатських мандатів; Партія регіонів — 8,88 відсотка і, відповідно, 10 місць; “Наша Україна” — 8,34 відсотка — 9 депутатів; Ліберальна партія України — 5,97 відсотка — 6 місць; Народний блок Литвина — 4,72 відсотка — 5 обранців; Комуністична партія України — 4,53 відсотка — 5 депутатських місць; Соціалістична партія України — 4,24 відсотка виборчих голосів, що також дозволило провести в міську раду першу п’ятірку виборчого списку.

Леонід Багно дав повну характеристику кількісного та якісного складу нового депутатського корпусу. Так чільне місце серед депутатів посіли керівники різноманітних підрозділів, обрано десятеро освітян, одного юриста, дев’ятеро державних службовців, четверо представників громадських організацій і навіть одного безробітного.

Приємно відзначити, що 72 депутати мають вищу освіту, тобто рівень професійності має бути достатньо високим. Жінок до міської ради обрано лише п’ятнадцять.

Наступним пунктом голови міської ТВК було оголошення результатів виборів Кіровоградського міського голови. Абсолютну перевагу тут набрав керівник обласної організації БЮТ Валерій Кальченко. За нього віддали голоси 40503 кіровоградці, що майже вдвічі перевищує показник найближчого суперника — Олександра Табалова.

З цього дня Валерій Кальченко стає повноправним міським головою Кіровограда, а повноваження попереднього мера — припинені.

Під гучні оплески однопартійців та деяких інших депутатів-списочників Валерій Кальченко отримав поздоровлення, а також виголосив присягу на вірність Кіровограду та його жителям, а згодом зайняв крісло головуючого у президії.

— Я хочу довести кіровоградцям, що вони обрали гідну владу, яка, дотримуючись чинного законодавства, працюватиме на потребу кожного мешканця міста, — зазначив новообраний мер. — Настав час братися за роботу, відклавши всі політичні амбіції та непорозуміння.

Сім фракцій діятимуть віднині у міській раді. Складатимуться вони з тих політичних сил, яким народ довірив представляти свої інтереси. Тому Валерій Кальченко запропонував депутатському корпусу якнайшвидше подати пропозиції щодо структури виконавчої влади. Також депутати мають терміново визначитись зі складом постійних комісій, напрямками їхньої роботи.

Необхідно провести аудит стану міського господарства, тобто того, що отримала нова влада у спадок від попередньої.

— Ми створимо три тимчасові контрольні комісії, які займуться вивченням стану наявного комунального майна, приватизації земельних ділянок та ефективності використання об’єктів комунальної власності, переданих у довгострокову оренду, — окреслив перші кроки новообраної влади міський голова.

Також він запропонував керівникам фракцій надати свої пропозиції щодо кадрового складу робочої групи, яка займеться вирішенням першочергових проблем та формуванням нового складу міськвиконкому.

Наступну, другу сесію міської ради п’ятого скликання, міський голова призначив на 16 травня і, незважаючи на прохання кількох депутатів поставити йому запитання, закрив сесію. 16 травня ми, напевно, і дізнаємось про кадрові зміни у складі виконавчих органів міської ради.

***

Відразу по завершенню сесії міський голова Валерій Кальченко провів прес-конференцію для представників ЗМІ, на яку, до речі, завітали і депутати місцевих рад усіх рівнів.

Він укотре зауважив, що сподівається на активність депутатів по формуванню вже згаданої вище робочої групи, яка складатиметься із дев’яти чоловік і, до всього перерахованого, ще й займеться розробкою нового регламенту міської ради. У тому, що на другій сесії буде сформовано новий склад міськвиконкому, Валерій Михайлович переконаний, адже провів уже консультації з депутатськими фракціями. На жаль, за словами міського голови, він трохи менше, ніж хотілося б, спілкувався з представниками “Нашої України” та Партії регіонів.

Окремо міський голова зупинився і на такому питанні, як формування коаліції між трьома політичними силами: БЮТ, “Наша Україна”, Соцпартія.

— Я прихильник такого утворення і вірю в те, що коаліція діятиме, — сказав Валерій Кальченко. — Зрозуміло, є непорозуміння, які, на мою думку, стали результатом імпульсивних дій керівників політичних сил, того, що вони недостатньо спілкуються між собою.

Як керівник обласної організації БЮТ Валерій Кальченко зазначив, що політична структура бере на себе відповідальність за дії районних організацій в Онуфріївці та Устинівці, де керівники “бютівської” фракції у районних радах не виконали попередньо узгоджених кадрових домовленостей з іншими членами коаліції.

Настала черга запитань.

Віктор КУХАРЕНКО, заступник міського голови, депутат міської ради (Партія регіонів):

— Ленінський місцевий суд міста Кіровограда не задовольнив позову міської організації Партії регіонів щодо визнання виборів до міської ради та міського голови недійсними. Але ми подали апеляцію. У цей час міська ТВК оголошує офіційні результати виборів, а ви, Валерію Михайловичу, проводите першу сесію міської ради п’ятого скликання. Чи не вважаєте, що це порушення чинного законодавства, а наша фракція має право подати в суд на нелегітимність щойно проведеної сесії?

Валерій КАЛЬЧЕНКО: — Звернутись до суду — ваше право.

Юрій ШАРОВ, депутат міської ради від Партії регіонів:

— Під час своєї передвиборчої кампанії ви говорили про бандитів у міській раді. Чи не боїтеся працювати з ними?

В.К.: — Читайте мою передвиборчу програму, а про бандитів я ніколи не говорив.

Андрій КРОЛЕВЕЦЬ, депутат міської ради від Народного блоку Литвина:

— Ким ви будете: народним депутатом, адже пройшли за списком до Верховної Ради, чи міським головою?

В.К.: — Я прийму рішення відповідно до чинного законодавства.

А.К.: — Дайте чітку відповідь!

В.К.: — Я буду міським головою.

Запитання від журналістів:

— Як працюватимете із депутатами міської ради, які були переобрані на наступний термін?

В.К.: — Все залежатиме від того, як “старі” депутати формуватимуть зі мною стосунки, чи прагнутимуть до співпраці і порозуміння задля блага територіальної громади. А якщо йтимуть по шляху конфронтації, то ми здатні приймати рішення і без них.

— Як співпрацюватимете із громадськими організаціями?

В.К.: — Обов’язково співпрацюватимемо. Форми роботи будуть різні: від днів відкритих дверей, особистих прийомів громадян до різноманітної допомоги задля спільної справи.

— Попередній мер не дозволяв журналістам бути присутніми на апаратних нарадах у міськвиконкомі. Як діятимете ви?

В.К.: — На наради запрошую всіх: і журналістів, і депутатів.

— Ваш прогноз щодо майбутньої перспективи коаліції демократичних сил...

В.К.: — Зараз маємо тимчасові розбіжності. У своїх діях БЮТ завжди прагнув впливати на ситуації в усіх районах області. У той час, як наприклад, “Наша Україна” — ні. Виникали розбіжності. Але ми прагли дотриматись домовленостей. І несемо відповідальність лише за помилки в Онуфріївському та Устинівському районах.

Щодо розвалу утвореної коаліції, то у мене немає жодного підписаного офіційного документа про цей факт. Є лише угода про створення коаліції, підписана керівниками обласних організацій БЮТ, “Нашої України” та Соцпартії. Вірю, що коаліція не розпадеться.

— Ваше перше розпорядження як міського голови?

В.К.: — На належному рівні відсвяткувати День Перемоги.

— Щодо кадрових питань. Кого зі старої команди візьмете, які нові кандидатури запропонуєте?

В.К.: — Чекаю пропозицій від усіх депутатських фракцій. До ПР звернувся письмово. Готовий співпрацювати з усіма. Але на сьогодні маю лише пропозиції від комуністів (хочуть мати у виконавчих органах трьох своїх представників) та від комітету виборців.

Валерій МАНУХІН, депутат Ленінської районної у місті Кіровограді ради (Партія регіонів):

— Дехто з новообраних мерів свого часу починав роботу з прагнення реформувати або ліквідувати районні ради. На вашу думку: потрібні вони чи ні?

В.К.: — Потрібні, і їм необхідно надати більше повноважень.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39794 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua