МЕНЮ


22 серпень 2014 - 16:43

Іван Марковський: “Блату” у питаннях плати за землю надалі не буде


На сьогодні у Кіровограді користувачі земельних ділянок заборгували до міського бюджету понад три мільйони гривень. Керівництво міста перед ними поставило питання руба: або гасите борги, або земельних ділянок вас буде позбавлено. Про це на прес-конференції заявив секретар міської ради Іван Марковський.

– Злісні неплатники земельного податку та орендної плати за землю – переважно люди платоспроможні, гроші вони до бюджету мусять сплатити, – зазначив Іван Іванович. – Адже нам потрібно платити заробітну плату бюджетникам, ремонтувати житловий фонд, дороги і так далі. Ми всіх боржників обов’язково зберемо і пояснимо, що так далі продовжуватися не буде. До всіх підхід буде один: або плати, або поверни землю у комунальну власність. Ми розуміємо, що вирішення питань повернення землі через суд – справа досить важка і довготривала, необхідно пройти, як мінімум, два судових процеси, але ми це зробимо.

Обов’язково будуть також скасовані преференції для економічно активних підприємств, які чомусь досьогодні були звільнені взагалі від сплати за землю, повідомив Іван Марковський. Це, у першу чергу, ДП “Кіровоградтепло” і водогін “Дніпро – Кіровоград”.

Крім того, за словами Івана Марковського, в обласному центрі ще діють договори, за якими орендарі землі сплачують менше трьох відсотків розміру її оціночної вартості, хоча за законом така плата має становити від 3 до 12 відсотків.

– Із незрозумілих причин деякі орендарі користувалися своєрідним “блатом” в питаннях нарахування орендної плати, це люди не бідні, і такого в Кіровограді більше не буде, – наголосив Іван Марковський.

Йшлося під час прес-конференції і про виділення земельних ділянок для учасників АТО. Усі вони обов’язково отримають від міської влади ділянки землі для будівництва, запевнив секретар міської ради. Управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища сьогодні вишукує можливість виділення не менше однієї тисячі таких земельних ділянок, а це близько 100 гектарів землі. Зокрема, місто вже може запропонувати 115 земельних наділів у мікрорайоні Арнатутове. Також люди просять надати їм ділянки на Лелеківці, в районі автодрому. Там землі – у користуванні однієї дніпропетровської фірми, однак вона нею не користується, тож міська влада має намір повернути ці землі у комунальну власність через суд.

Загалом, запевнив Іван Марковський, нинішня влада земельні питання розглядатиме прозоро та відкрито. Всі заплановані для розгляду на сесії міської ради земельні питання публікуються на сайті міської ради. Започаткований процес оприлюднення на сайті й заяв учасників АТО на виділення земельних ділянок. На нинішню сесію, зокрема буде винесено близько 200 земельних питань. Це будуть питання приватизації землі, яка знаходиться під будівлями, перебуває у садово-городніх кооперативах та приватизації земельних ділянок, де заявниками є інваліди.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38136 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua