МЕНЮ


19 лютий 2016 - 08:49

Вдалий дебют фестивалю-конкурсу


Другий тиждень у Кіровоградському музичному училищі триває І Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Юрія Хілобокова, відомого скрипаля, педагога й диригента.

У попередні три роки він проходив як відкритий фестиваль інструментальної музики імені Юрія Хілобокова. Започаткували його і продовжують працювати над його організацією і проведенням (відтепер як фестивалю-конкурсу) доньки Юрія Хілобокова також музиканти Наталія Хілобокова і Тетяна Фурлет, директор музичного училища Лариса Голіусова та його колектив.

Фестиваль-конкурс присвячено пам’яті нашого земляка, який після закінчення Одеської державної консерваторії імені А. Нежданової повернувся 1953 року до рідного міста й понад сорок літ віддав педагогічній праці з дітьми і молоддю, створив симфонічний оркестр музичного училища і тривалий час керував ним, стояв біля витоків камерного оркестру обласної філармонії "Концертіно" – одного з перших в Україні колективів цього жанру.

Відкрили фестиваль-конкурс концертом незмінні учасники цього мистецького заходу симфонічний оркестр (художній керівник і диригент – заслужений діяч мистецтв України Лариса Голіусова) та камерний оркестр (художній керівник і диригент – заслужений діяч мистецтв України Наталія Хілобокова) музичного училища та солісти–лавреати всеукраїнських конкурсів Олександр Безай, Анастасія Потоцька, Світлана Гірба, Альона Єфіменко, Анна Майтало, Роман Ієвський.

У конкурсній програмі взяли участь майже вісім десятків солістів і сім ансамблів з мистецьких навчальних закладів та музучилищ Волинської, Дніпропетров- ської, Кіровоградської, Одеської, Херсонської, Хмельницької і Черкаської областей. Журі на чолі з професором Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Юрієм Соколовським відзначило високий виконавський рівень учасників, їхні освіченість і професійне ставлення до своїх виступів. А також добру організацію фестивалю-конкурсу й чуйну атмосферу, створену його господарями.

Голова журі та його члени відзначили як позитив, що в конкурсі взяли участь діти з першого по останній класи початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів та всіх курсів музичних училищ. Немісцеві ж із них зізналися, що не очікували в невеликому місті на такий високий виконавський рівень конкурсантів. Їм також дуже сподобалося наше музучилище, його колективи й солісти.

Серед кіровоградських учасників конкурсу на музичний п’єдестал пошани піднялися учні й ансамблі, які представляли дитячу школу мистецтв, що в селищі Новому (наймолодша учасниця конкурсу шестирічна Аїда Боженко – друге місце), музичну школу № 1 ім. Г. Нейгауза (ансамбль струнно-смичкових інструментів "Дивосвіт" – перше місце; Аріна Сесмій і Катерина Паученко – другі місця), музичну школу № 2 ім. Ю. Мейтуса (Лідія Чорнобривець і Віталій Кушнарьов – перші місця; Айдан Алиєва і ансамбль скрипалів молодших класів – треті місця), сектор педагогічної практики Кіровоградського музучилища (Дар’я Романченко – третє місце), а також студенти музучилища Андрій Діброва і Альона Єфіменко – перші місця та Марія Полячок, Вікторія Моісеєнко, Ярослав Токарєв, Дмитро Куковякін, Віталій Ткаченко, Юлія Бугаєнко – другі місця.

Гран-прі конкурсу, на якому були представлені скрипка, альт, віолончель і контрабас (уся група струнно-смичкових інструментів симфонічного оркестру), здобув студент Хмельницького музичного училища ім. В. Заремби контрабасист Антон Пастушок, який зачарував журі й інших слухачів віртуозним виконанням музичних творів.

Варто зазначити, що спеціалізованих конкурсів струнно-смичкових інструментів в Україні не так уже й багато, тож ідея започаткувати такий у Кіровограді – цілком доречна. Його організатори зазначають, що прагнуть, аби він мав серйозний професійний рівень. На думку членів журі та слухачів, він уже є таким, адже вони почули виступи добре підготовлених, ерудованих, зі світлими вдумливими поглядами учнів та студентів.

Конкурс завершено, однак фестиваль-конкурс триває! Уже відбулися “круглий стіл” за участі Юрія Соколовського та майстер-клас викладача Львівської середньо-спеціальної музичної школи-інтернату Лідії Футорської, виступи дуету у складі Лідії Футорської (скрипка) та Сергія Хоровця (кнопковий акордеон) зі Львова, а також квартету "Фенікс" Львівської обласної філармонії. А закриє фестиваль-конкурс 20 лютого концерт симфонічного та камерного оркестрів Криворізького обласного музичного училища, який розпочнеться о 15:00.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Ігоря ДЕМЧУКА
20 лютий 2016 - 14:35
Юрій Лісниченко (вст)

Перепрошую в читачів: поспішив з виступом дуету "Фенікс". Виступу не відбулося(

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39082 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua