МЕНЮ


27 травень 2019 - 19:06

Відмінності вітчизняної та польської системи вищої освіти


Все частіше ми чуємо, що наші знайомі їдуть в країни ЄС – працювати або вчитися. Причина полягає в більш високому рівні життя, що також безпосередньо впливає і на якість освіти. Потрібно відразу відзначити, що Польща ставить найнижчі ціни на навчання з усіх країн ЄС. А навчання в Польщі після 9 класу може бути зовсім безкоштовним, в тому числі і для іноземців! Наприклад, якщо після 9 класу ви хочете вступити в польський ліцей або коледж, то ви зможете отримати середню освіту в цій країні абсолютно безкоштовно. Але ми хочемо більше уваги акцентувати саме на вищій освіті. На сьогоднішній день навчання українських студентів в Польщі – це реальність. Більш того: з кожним роком все більше абітурієнтів з нашої країни вступають саме до ВУЗів Польщі https://proekt-obk.com/country/polsha. До речі, якщо ви перейдете по посиланню, то зможете побачити перелік всіх університетів цієї країни, дізнатися основну інформацію для вступу, в тому числі й актуальні ціни. А ми в статті більше уваги приділимо саме відмінностям між навчанням у вітчизняних і польських університетах. Подивимося, чому зараз так популярно вчитися за кордоном.

Основні відмінності

1. Важливість практики. У Європі, в тому числі і в Польщі основний нахил в освіті робиться саме на практичну підготовку. Яким чином це досягається? В першу чергу, завдяки стажуванню, практиці в європейських провідних компаніях. По-друге, до викладання залучаються викладачі-практики, а не суто теоретики. По-третє, кожен ВУЗ Польщі забезпечений сучасним обладнанням, завдяки якому можна швидше і ефективніше закріпити пройдений матеріал.

2. Ефективний обмін студентами і викладачами. Таку можливість надають польські університети. Не тільки викладачі, а й студенти тут мають можливість поїхати на півроку-рік і повчитися в іншому університеті, в іншій країні ЄС. Це по-справжньому безцінний досвід, який високо цінується студентами.

3. Початок навчального року. Багатьох цікавить, коли починається навчання в Польщі. В університети йдуть з 1 жовтня, а не у вересні, як у нас. У цьому немає ніякої особливої ​​причини, просто у студентів є більше часу для відпочинку. До речі, часто студенти в літню пору підробляють, щоб оплатити навчання. Тому додатковий місяць – це також і можливість більше заробити на навчання або кишенькові витрати.

4. У Польщі входить в моду дуальна освіта. Така форма навчання вже ефективно працює в інших країнах ЄС, в тому числі в Німеччині. Кілька днів в тиждень студенти вчаться, інші – працюють на підприємстві за спеціальністю. Це дає можливість отримати безцінний досвід, а не тільки теоретичні знання. Дуже важливо засвоїти всю отриману інформацію на практиці, а дуальна освіта дозволяє це зробити найкращим чином.

5. Вивчення іноземних мов. Більшість університетів Польщі пропонує навчання як на польській, так і на англійській мові. У перелік цих ВНЗ входить і Ягеллонський університет у Польщі, і інші провідні навчальні заклади країни.

6. Інфраструктура. Якщо порівняти інфраструктуру вітчизняних університетів і ВУЗів Польщі, то перевага в основному буде на боці європейських університетів. Аудиторії повністю обладнані всім необхідним: сучасними ПК, мультимедіа, обладнанням для практичної підготовки студентів.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40657 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua