МЕНЮ


6 квiтень 2020 - 16:55

Весняні небезпеки на присадибних ділянках


При наведенні ладу біля своїх садиб, на городах, прибудинкових територіях намагайтеся не шкодити довкіллю, а отже і своєму здоров’ю та здоров’ю інших людей.

Нині рідко зустрінеш людину, яка б не використовувала в саду, на городі чи на присадибній ділянці засоби від рослинних шкідників і гризунів (пестициди та отрутохімікати). Для підживлення рослин – неорганічні добрива. Коли не звертати уваги на запобіжні заходи при виконанні даних робіт, то можна легко отруїтися. До початку використання будь-якого хімічного препарату надіньте такий одяг, що захистить всі частині тіла в повному обсязі, гумові рукавички та засоби захисту органів дихання (респіратор або «пелюстку»), захистіть очі окулярами. Під час здійснення обробки не вживайте їжі та напоїв, не допускайте на місця обробки дітей і домашніх тварин. Завершивши обробку, промийте обличчя, вимийте руки. Знищте використану тару.

З настанням весни збільшується кількість травм на присадибних ділянках. Найчастіше через недотримання техніки безпеки при роботі з електромеханізмами травмують пальці рук, неправильно використовуючи електропилу або рубанок. При будівництві дачі падають з даху, не маючи монтажного пояса або хоча б страхувальної мотузки. Найчастіші дачні травми – це удари та дрібні травми. Не забувайте, що при ударі хворе місце слід охолодити льодом або просто пляшкою з холодною водою. Можна використовувати фітопрепарати, які розсмоктують гематоми. Рани і садна слід негайно обробити антисептиком і перев’язати, інакше можливе запалення. При розтягуванні сухожилля або розриві зв’язок на руках і ногах зробіть тугу пов’язку і старайтесь не напружувати суглоб. Прикладайте холод.

Якщо раптом виникне сильний біль у попереку при захворюваннях м'язів і нервів, то негайно припиніть роботу і змастіть поперек зігрівальним і знеболювальним гелем або кремом. Біда всіх дачників – мозолі на пальцях. Працюйте тільки в бавовняних або брезентових рукавичках, щоб шкіра рук дихала. Мозоль не проколюйте. Просто обробіть антисептиком і забинтуйте. Якщо ж мозоль розкрився, то заклейте ранку бактерицидним пластиром.

Копати город не варто до виснаження, через кожну годину роботи робіть 15-хвилинну перерву. Якщо ви розвели маленьке багаття і ненавмисно обпеклися, то опустіть обпечені пальці в холодну воду на 10–15 хвилин.

Особливо важкі травми – переломи при падінні з висоти, спинномозкові травми і відкриті рани – вимагають лікарського втручання. При переломі, до приїзду лікаря, зафіксуйте пошкоджену кінцівку за допомогою шин – невеликих дощок. Якщо людина знепритомніла, то вкладіть її, зробіть холодну примочку на голову. Обов’язково викликайте швидку медичну допомогу.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41118 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua