МЕНЮ


11 квiтень 2013 - 15:49

Весняне генеральне прибирання


Розпочата першого квітня загальноміська акція «Чисте місто», що триватиме до кінця місяця, набирає все більших обертів.

Активну участь у причепурюванні Кіровограда беруть комунальні підприємства, зокрема «Кіровоград-Універсал – 2015» і «Трест зеленого господарства». Працівники першого з них прибирають бруд з-під бордюрів автодоріг. У середу, наприклад, комунальники робили це як з допомогою мітел, лопат, трактора та вантажівки, так і залучивши спеціальну машину, прикріплену до МАЗа-самоскида (агрегатом-прибиральником шведського виробництва з кабіни автомашини керує оператор), яка здатна збирати великий обсяг ґрунту, дрібних камінців тощо (за потреби зволожуючи їх) і транспортером скидати все те до автомобільного кузова. Десятого квітня ця парочка механізмів «трудилася» на вулиці Є. Маланюка, перед тим же, за словами оператора, почистила частину широких доріг центру міста (уночі цією справою займаються два спеціалізованих автомобілі «Глобус», які прибирають шляхи лише не в морозну пору року).

Комунальники ж з лопатами працювали на проспекті Винниченка, з проїжджої частини якого вивозили нанесений за осінь та зиму непотріб. Частина інших працівників КП «Кіровоград-Універсал – 2015» чистила водоприймальні камери зливової каналізації на вулиці Жовтневої Революції. Напередодні це було зроблено на окремих ділянках вулиць Т. Шевченка, Великої Перспективної, В. Чорновола.

Того ж дня, десятого квітня, озеленювачі КП «Трест зеленого господарства» перекопували квітники на майдані Богдана Хмельницького, а інші робітники тресту підмітали його територію, звільняючи площу від накиданого людьми та нанесеного вітрами.

З початком більш-менш теплої пори року розпочато озеленення й території Інгульської шахти. Провідний інженер з охорони навколишнього середовища копальні Олександр Гаваза розповів, що третього квітня працівники названого вище тресту висадили там 300 саджанців білоцвітної акації навколо санітарно-захисної зони. Роботи вартістю майже 11 тисяч гривень проведено в межах постійної програми з мінімізації впливу підприємства на довкілля.

До кінця року заплановано висадити ще 250 саджанців за сприяння Первозванівської сільської ради, якій шахта «Інгульська» допомагає вирішувати низку соціальних проблем. Значна частина коштів, наданих ДП «СхідГЗК» Ленінській районній у місті раді в межах угоди про соціальне партнерство, спрямовується також на благоустрій і озеленення Завадівки.

За останніх три роки територія Інгульської шахти збагатилася на майже тисячу саджанців, які посадили гірники. Тож недарма промисловий майданчик копальні вважають найбільш озелененим промисловим об'єктом області…

Сьомого квітня до загальноміської акції «Чисте місто» долучилися члени молодіжної організації вірменської общини «Тарон». Голова організації Тигран Хачатрян розповів, що молоді «таронівці» прибирали територію парку Космонавтів.

Учора ж, 11 квітня, на Ковалівці мели, згрібали, навантажували й перекопували працівники КРЕПу № 6, у парку Перемоги – КП «Трест зеленого господарства», на території ДЮСШ № 2 – її співробітники, а в парку Пушкіна – кіровоградські студенти.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3902 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua