МЕНЮ


15 жовтень 2014 - 14:14

Ветеранам - пільги, а перевізникам - гроші


У черговий раз головною темою, що обговорювали на своєму засіданні члени клубу «Ветеран», стали пасажирські перевезення та обслуговування пільгових категорій населення у міському транспорті.

Про ситуацію із транспортним сполученням у Кіровограді розповів заступник міського голови Сергій Васильченко. Він наголосив на тому, що попри всю складність ситуації, яка утворилась у місті через відмову обслуговувати маршрути "Автобусним парком-13527", її вдалось вирішити, залучивши до перевезень на вивільнених маршрутах всіх кіровоградських перевізників. Таким чином можуть безперешкодно діставатись до міста мешканці селища Нового та забезпечити безперебійне функціонування транспорту від Старої Балашівки до центра Кіровограда.

Також посадовець зазначив, що відмова "Автобусного парку" обслуговувати визначені договорами маршрути, змусила депутатів міської ради перерозподілити субвенцію з державного бюджету у розмірі одного мільйона 900 тисяч гривень на користь "Єлисаветградської транспортної компанії", як кажуть у народі, тролейбусного парку, який взяв на себе головне навантаження у перевезенні пільгових категорій населення.

– Ми розробили новий механізм розподілу субвенції з державного бюджету на пільгові перевезення таким чином, щоб кошти отримували всі без виключення транспортні підприємства, які перевозять пільговиків, – повідомив Сергій Васильченко. – Зараз документ знаходиться на розгляді в антимонопольному комітеті, і вже, можливо, до кінця року він буде введений у дію. Отже, якщо державні кошти до цього часу розподілялись лише між двома перевізниками – "Автобусним парком" та "ЄТК", а маршруточники лише скаржились на відмови в отриманні коштів та всіляко ігнорували вимоги пільговиків у праві на безкоштовний проїзд, то тепер ситуація буде докорінно змінена. Більше того міській владі потрібно бути більш наполегливій в ініціації закону про монетизацію пільг, щоб кожен, хто має на неї право міг отримувати визначену суму та платити за проїзд, а не терпіти приниження у транспорті від хамовитих водіїв.

Зовсім іншої позиції дотримувався директор "Автобусного парку" Анатолій Голованов, який у черговий раз почав звинувачувати владу в тому, що підприємство занепадає. Хоча, обслуговуючи найбільш прибуткові маршрути у місті по найвищому тарифу і при цьому отримуючи субвенцію з державного бюджету, керівництво підприємства мало б більш настійливо шукати точки дотику з міською владою, а не висувати ультиматуми, як вони це звикли робити. Цього разу коса найшла на камінь. Влада виявила принциповість.

У своїх виступах голова клубу "Ветеран" Володимир Краснокутський та голова міської організації ветеранів Віталій Вієвський наголосили на забезпеченні прав пільговиків на безкоштовний проїзд, які надає їм Закон України "Про автомобільний транспорт" та забороняє перевізнику відмовлятись від таких перевезень. Також потрібно подбати про те, щоб у кожному транспортному засобі був вивішений перелік осіб, яким надано право безкоштовного проїзду. Всі маршрутки, автобуси та тролейбуси мають дотримуватись графіку та інтервалу руху, зупинки громадського транспорту мають бути обладнані відповідним чином, щоб пасажири мали змогу ознайомитись із графіком руху пасажирського транспорту, посидіти та відпочити в очікуванні транспорту.
22 жовтень 2014 - 09:31
Оксана (вст)

Васильченко хвалився, що все на Балашівці добре. Але, мабудь, поспішив піаритись. Адже всі Змі пишуть, що люди настільки не задоволені, що навіть хочуть перекрити залізницю.

24 жовтень 2014 - 11:43
Олег (вст)

Просто из перевозчиков только АП считал нужным приобретать автобусы для перевозок большой вместимости. Недавно ещё и ОЛИКС купил автобусы которые чуть больше за ГАЗели, ног вот ОЛИКС тоже городская власть поедом ест.

24 жовтень 2014 - 11:46
Максим (вст)

Это хорошо если субвенцию поровну поделят, а не только между "своими маршрутами"....

24 жовтень 2014 - 11:47
инна (вст)

Та власть может и рада поделить между "своими", но будем надеяться, что общественность не позволит.

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.42238 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua