МЕНЮ


8 червень 2018 - 12:49

«Ветеранові» – тридцять років


Кропивницький народний аматорський хор «Ветеран» відзначає своє тридцятиріччя. Його створили при Будинку офіцерів місцевого гарнізону у травні 1988 року з ініціативи інструктора з культурно-масової та художньої роботи Катерини Безніщенко.
Першим керівником хору була Ольга Кукліна. А першими учасниками – ветерани Другої світової війни і праці. Нині тут – 45 хористів.
У репертуарі – близько 100 хорових творів, народні пісні, твори українських композиторів, пісні місцевих авторів Володимира Шурапова, Лариси Кокіної, Дмитра Чибісова. А пісня «Бережіть, друзі, ветеранів війни» покійного вчителя музики із школи № 16 Анатолія Рудомана стала своєрідною візитівкою колективу. Репертуар хору надзвичайно різноманітний та постійно оновлюється. У його виконанні звучать ліричні та жартівливі пісні, пісні воєнних років. Гордість хору – його учасники. Почесне місце серед них посідають Катерина Годзелих, Георгій Стоян, Таїсія Туржанська, Петро Музиченко, Петро Коваленко, Любов Баланенко, Павло Українцев, Володимир Видайко, Володимир Малюженко. Вершиною майстерного виконання є пісні у виконанні Олександри Квітко та Юрія Маліновського, сімейних дуетів Тамари та Володимира Парасенків, Ганни та Миколи Демещенків. При хорі створено вокальне тріо «Осінь» (Клавдія Бублик та Людмила Федосова), а керує ним учасниця хору Наталя Лисеніна. До речі, до багатьох пісень, які вони виконують, вона написала музику.
Високий рівень виконавської майстерності та різноманітність репертуару приносять колективу заслужені нагороди. Хор «Ветеран» неодноразово відзначено почесними грамотами, дипломами та преміями. Високими нагородами колектив удостоєний за участь у регіональному фестивалі самодіяльної творчості в Миколаєві та Харкові. Він – учасник творчого звіту майстрів мистецтв та художніх колективів Кіровоградської області в Києві.
З 2008 року колектив очолює Вікторія Карпова.
У хорі багато талановитих людей, які не тільки гарно співають, а і є майстрами народної творчості. Це – Тамара Парасенко, яка славиться своїми вишивками, Клавдія Бублик дуже гарно в’яже гачком, а в шкарпетках, які сплела Валентина Почотова, ходить багато хористів. Олексій Стеценко пише вірші, випустив уже декілька книжок, жодне святкування в хорі не минає без його віршів-присвят. Володимир Парасенко вже багато років займається чеканкою. Тішать людей картини художника Володимира Костанді та Ганни Лозової, а Георгій Стоян малює гарні шаржі на хористів.
За свій тридцятирічний вік хор «Ветеран» досяг професійної майстерності, став свого роду музичним методичним центром, школою самодіяльних майстрів.13 червень 2018 - 17:15
Дедушка (вст)

Спасибо за добрые слова в адрес хора и за газету с заметкой про хорsty00

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41687 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua