МЕНЮ


1 листопад 2013 - 13:40

Вибух, пожежа, аварія на трубопроводі


28 жовтня у Кіровограді, за 101-м мікрорайоном, на вулиці Мурманській, лунали вибухи й палахкотіла пожежа… Однак не лякайтеся, лиха не сталося – то тренувалися рятувати потерпілих і громадське майно люди мужніх професій.

Спеціалізовані служби цивільного захисту області провели на місці, де нещодавно відбулася виставка “АгроЕкспо”, командно-штабне навчання. Восени й узимку через несприятливі погодні умови трапляються аварії у системах енерго-, газо- і теплопостачання, виникають збої в русі автомобільного та комунального транспорту. Щоб оперативно їх ліквідувати, потрібна чітка взаємодія між органами місцевого самоврядування, службами цивільного захисту, організаціями та установами. Саме такі дії й відпрацьовували на навчаннях.

Крім підрозділів управління ДСНС України в області, у навчаннях взяли участь спеціалісти кіровоградських КП “Універсал-2005", водопровідно-каналізаційного господарства ОКВП ”Дніпро–Кіровоград", аварійно-диспетчерської служби, ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА”, а також перший заступник міського голови – голова міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Володимир Каніщев і працівники міських управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення й головного управління житлово-комунального господарства. Загалом, у ліквідації умовних заторів, пожежі, аварій тощо були задіяні сто осіб з десяти спеціалізованих служб цивільного захисту області.

Керівники структурних підрозділів ОДА та інших служб відзвітували, як у випадку виникнення тієї чи іншої надзвичайної ситуації вони будуть взаємодіяти з рятувальниками, військовиками та правоохоронцями. Рятувальники показали пункт життєзабезпечення, техніку спеціалізованих служб цивільного захисту області, мобільний пункт обігріву з пічкою та запасом палива й харчів. Працівники ДАІ – як діятимуть під час сильного снігопаду, дорожники “розчищали” автошлях, аварійно-рятувальні підрозділи під час умовного пориву труби теплопостачання “відкачували” воду з колодязя та перекривали пошкоджену ділянку трубопроводу.

Наприкінці навчань пожежники, комунальники і правоохоронці боролися з наслідками вибуху в котельні. Згідно з “легендою” навчань, він спричинив пожежу та руйнування частини споруди. Пожежно-рятувальні підрозділи здолали вогонь і порятували з-під завалів потерпілих. Завдяки чіткій учасників навчань наслідки умовної катастрофи було швидко ліквідовано.

Описані навчання в Кіровограді відбулися відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Разом з керівниками цих служб в області та керівництвом міст і районів нашого краю на навчаннях були присутніми перший заступник голови ОДА Віктор Серпокрилов, голова обласної ради Микола Ковальчук, начальник управління ДСНС в області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Федорчак.

За словами Віктора Серпокрилова, усі задіяні в командно-штабних навчаннях служби діяли оперативно і злагоджено, тому головне своє завдання – удосконалення взаємодії органів управління територіальної підсистеми цивільного захисту при ускладненні погодних умов восени та взимку – вони виконали.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36027 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua