МЕНЮ


27 сiчень 2018 - 09:02

Видатки на міську медицину постійно зростають


Про підсумки діяльності управління охорони здоров’я міської ради Кропивницького у 2017 році розповіла на прес-конференції очільниця галузі Оксана Макарук.
На думку посадовиці, рік видався напруженим, але вдалим – ефективно використано кадровий і технічний потенціал, якісно надано медичні послуги мешканцям міста. Мережа галузі охорони здоров’я у Кропивницькому налічує 14 лікувально-профілактичних закладів, в яких працює близько 3700 осіб, з них 605 – лікарів.
– Важливо відзначити, що у Кропивницькому спостерігається чітка динаміка постійного збільшення видатків на потреби охорони здоров’я, – наголосила Оксана Макарук. – Так, на 2017 рік по загальному фонду затверджено обсяг видатків у сумі 291, 412 мільйона гривень, що на 90,89 мільйона гривень більше в порівняно з 2016 роком. Із міського бюджету було виділено 61, 774 мільйона гривень. А це в 1,3 раза більше, ніж минулого року.
Видатки на заробітну плату з нарахуваннями склали 232, 395 мільйона гривень, або майже 80 відсотків від затверджених видатків.
У 2017 році за рахунок коштів спеціального фонду міського бюджету придбано обладнання на загальну суму 13, 056 мільйона гривень – вдвічі більше порівняно з 2016 роком. Так, придбано рентгенодіагностичне, медичне та діагностичне обладнання для відділення гострої судинної неврологічної (функціональні ліжка, приліжкові кардіомонітори, електрокардіографи, комп’ютерний електроенцефалограф, апарат штучної вентиляції легенів, обладнання для закладів, що надають медичну допомогу дітям (аналізатори, апарати електротерапії, ультразвукової терапії, апарат магнітотерапії, щілинна лампа та ін.), комп’ютерна техніка, санітарний автотранспорт та інше матеріально-технічне оснащення для лікувальних закладів первинної ланки.
Крім того, зазначила начальник управління, за рахунок субвенції з державного бюджету придбано два реанімобілі та два автомобілі швидкої медичної допомоги на загальну суму понад вісім мільйонів гривень.
Були здійснені й капітальні ремонти на загальну суму 12, 622 мільйона гривень (більше у 1,3 раза порівняно з 2016 роком). Так, майже п’ять мільйонів гривень пішли на реконструкцію будівлі під розміщення відділення гострої судинної неврологічної патології із благоустроєм прилеглої території в лікарні швидкої медичної допомоги. Майже аналогічна сума витрачена на ремонт приміщень харчоблоку, пральні, клініко-діагностичної лабораторії, старого корпусу, жіночої консультації та огорожі пологового будинку № 1, щоб він відповідав всім вимогам перинатального центру ІІ рівня. Майже мільйон гривень витрачено на благоустрій території біля відділення амбулаторного гемодіалізу комунального закладу “Міська лікарня № 2 ім. Святої Анни м. Кропивницького” (вул. Ганни Дмитрян, 1). Півтора мільйона гривень – на ремонт приймального відділення стаціонару № 1 Центральної міської лікарні на Фортечних валах. Здійснювалась заміна вікон в медзакладах, відремонтовано теплову мережу в міській стоматологічній поліклініці № 1 тощо.
Також у 2017 році за рахунок коштів інвестора проведено капітальний ремонт приміщення під відділення амбулаторного гемодіалізу комунального закладу “Міська лікарня № 2 ім. Святої Анни м. Кропивницького” на 5 мільйонів 287 тисяч грнивеньта згідно з меморандумом щодо реалізації проекту по оснащенню діалізного відділення в м. Кропивницькому, підписаного 16 листопада 2016 року між Кіровоградською міською радою та ТОВ “Фрезеніус Медікал Кер Україна”, інвестором подаровано 11 апаратів для гемодіалізу, обладнання для фільтрування та очищення води для діалізу, крісла для забору донорської крові більш як на 11 мільйонів гривень.
Основними досягненнями минулого року стало відкриття чотирьох сучасних лікувально-профілактичних закладів/ відділень: амбулаторії загальної практики – сімейної медицини № 4 Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 на вулиці Генерала Жадова; міського пологового будинку з функціями перинатального центру ІІ рівня, відділення гострої судинної неврологічної патології (інсультне відділення) міської лікарні швидкої медичної допомоги, відділення амбулаторного гемодіалізу міської лікарні № 2 ім. Святої Анни.
Також Оксана Макарук зазначила, що у 2017 році по галузі “Охорона здоров’я” діяли дві міські галузеві програми. Це програма розвитку галузі охорони здоров’я м. Кропивницького на 2017-2020 роки та програма “місцевих стимулів” для працівників охорони здоров’я міста на 2013-2017 роки. Профінансовані вони були на 65 мільйонів 742 тисяч гривень (майже вдвічі більше у порівнянні з 2016 роком). Це дозволило здійснювати безкоштовні профілактичні медичні огляди, забезпечити хворих безкоштовними лікарськими та технічними (підгузки, сечо– та калоприймачі) засобами, безкоштовними лікарськими засобами та продуктами харчування ветеранів війни, надання належної стаціонарної допомоги (харчування, невідкладна медична допомога), здійснення профілактики та діагностики інфекційних захворювань, надання паліативної допомоги, забезпечення витратними матеріалами для лікування хворих з нирковою недостатністю методом гемодіалізу, виплату заохочувальної надбавки молодим спеціалістам та грошової компенсації їм за винаймання житла, утримання лікарів-інтернів на час проходження інтернатури.
У квітні минулого року заклади охорони здоров’я долучилися до реалізації урядової програми “Доступні ліки”. У рамках даної програми хворі на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму отримали медикаменти безкоштовно або з незначною доплатою. Протягом квітня-грудня 2017 року лікарі виписали 102,6 тисячі рецептів, відпущено 90,1 тисячі лікарських засобів на 4 307,3 тисячі гривень. Майже 28,2 тисячі осіб отримали медикаменти за цією урядовою програмою.
Значно покращилась ситуація із забезпеченням вакцин для дітей. Профілактичні щеплення новонароджених та дітей до шести років проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, кору, краснухи, гемофільної інфекції типу Б, гепатиту В здійснювалися згідно з календарем щеплення за рахунок централізованих постачань.
А ще у 2017 році в рамках комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції в східних областях України та членів їхніх сімей надано медичну допомогу на загальну суму понад один мільйон гривень.
Пріоритетами на 2018 рік у Кропивницькому буде автономізація лікувальних закладів шляхом перетворення їх із бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства із запровадженням нової моделі фінансування, розвиток Кропивницького госпітального округу, а також створення єдиної електронної бази даних пацієнтів. Планується реконструювати під житловий будинок для медиків будівлю на території пологового будинку №1 на вулиці Олени Журливої, капітально відремонтувати корпус міської лікарні №2 імені святої Анни для відділення відновлювальної терапії.
Тетяна ПЕТРИКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.32917 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua