МЕНЮ


6 липень 2012 - 14:54

Виконання судових рішень гарантоване державою


Президент України підписав закон про державні гарантії виконання судових рішень.

Новим законом чітко визначено терміни стягнення коштів з державного органу за рішенням суду. Перерахування коштів стягувачу має бути здійснено у тримісячний строк з дня надходження в Державну казначейську службу України необхідних для цього документів. У разі, якщо рішення суду про стягнення коштів з державного підприємства або юридичної особи не виконано протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, його виконання буде здійснюватися за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Якщо Державна казначейська служба протягом трьох місяців не перерахує кошти за рішенням суду, стягувачу буде виплачуватися компенсація в розмірі 0,3 відсотка річних від несплаченої суми за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Виплати за рішенням суду, а також компенсації за несвоєчасно здійснені виплати даний закон кваліфікує як збитки державного бюджету. При цьому закон зобов’язує органи прокуратури звертатися до суду з позовами про відшкодування збитків, завданих державному бюджету.

У разі встановлення в діях посадової особи державного органу складу злочину державні органи реалізують право зворотної вимоги (регресу) до такої особи про відшкодування збитків, завданих державному бюджету, у розмірі виплаченого відшкодування.

Закон набере сили 1 січня 2013 року.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36567 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua