МЕНЮ


22 березень 2013 - 15:40

Вилікуватися - не проблема, головне - вчасно звернутися до медиків


Починаючи з 2009 року, в Кіровограді спостерігається спад рівня захворюваності на туберкульоз. Але, незважаючи на це, ситуація залишається складною. щогодини в Україні реєструються чотири нових випадки туберкульозу та один – смерті від цієї хвороби.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу (найчастіше її називають бацилою або паличкою Коха). Туберкульоз у більшості випадків вражає легені (у 95 відсотках випадків), але захворювання може виникнути у будь-якому органі.

Існує кілька шляхів зараження туберкульозом. Першим і основним з них є аерогенний шлях. При кашлі, чханні, розмові хворий виділяє швидко висихаючий аерозоль, який знаходиться у навколишньому середовищі і потрапляє до організму здорової людини при вдиханні. Другий, аліментарний шлях зараження – при вживанні молочних продуктів від хворих на туберкульоз корів. Третій, контактний шлях – у результаті прямого контакту при рукостисканні, поцілунках, зіткненні із зараженим одягом, білизною, рушником, посудом хворого. Великою проблемою на теперішній час є поєднання туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Поєднання цих інфекцій призводить до тяжкого перебігу туберкульозу, хворі потребують більш тривалого лікування, відсоток вилікуваних зменшується, а смертність зростає.

Туберкульоз має специфічні симптоми: кашель, що триває більше трьох тижнів; біль у грудній клітці; виділення мокротиння або кровохаркання; слабкість, знесиленість; втрата ваги; відсутність апетиту; озноб; субфебрильна температура (невисока й протягом тривалого часу); нічна пітливість. Захворювання може проходити і без хворобливих відчуттів, особливо при позалегеневих формах.

На ранніх стадіях легеневого туберкульозу його можна виявити з допомогою флюорографічного обстеження. Ось чому кожна людина один раз на два роки повинна проходити флюорографічне обстеження легень, а „обов’язкові контингенти” – раз на рік. З метою ранньої діагностики туберкульозу в дітей і підлітків щорічно проводиться туберкулінодіагностика. Проба Манту нешкідлива як для здорових людей, так і для осіб з різними соматичними захворюваннями.

Найбільш ефективний профілактичний метод — це щеплення вакциною БЦЖ. Первинну вакцинацію здійснюють усім здоровим доношеним новонародженим дітям на 3 – 5-й дні життя, якщо немає протипоказань, потім проводять ревакцинацію в 7 років.

Сучасна медицина має достатній арсенал засобів і методів для успішного лікування туберкульозу. Однак слід знати, що воно тривале й буде ефективним лише за умови суворого дотримання режиму лікування. Лікування туберкульозу має два етапи: основна фаза та фаза підтримування. Основна проходить в умовах стаціонару й триває 2 – 3 місяці. Її мета – швидке знищення мікобактерій туберкульозу, запобігання лікарській стійкості бактерій, хворий стає незаразним. Фаза підтримування може проводитися амбулаторно й триває від 3 до 4 місяців. У цій фазі зменшується кількість прийнятих препаратів порівняно з основною фазою лікування. Повний курс лікування триває не менше 6 місяців.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37131 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua