МЕНЮ


22 березень 2019 - 10:37

Вирок розкрадачам елекрообладнання


Вирок розкрадачам елекрообладнання

Чотири з половиною роки проведуть у місцях позбавлення волі двоє братів, які протягом 2017 року промишляли у Кіровоградському районі і місті Кропивницькому крадіжками кутника з металевих опор високовольтних ліній електропередачі. Вирок районного суду проголошено 27 лютого 2019 року. Судом також задоволено позов на відшкодування завданих енергокомпанії збитків у сумі 195 тисяч гривень.

У біографії цих мешканців села Грузького тюрма стала логічним підсумком численних протиправних діянь. Уродженці Донецька 1989 та 1987 років народження на промисел ходили разом. І не для того, аби прогодувати своїх малолітніх дітей, а щоб мати на чергову «дозу». Систематично крали, встигли також записати у свій послужний список більш тяжкий злочин – пограбування. Їх ловили, судили, штрафували… Можна лише уявити, з яким полегшенням зітхнули односельці, коли братів нарешті відправили за грати.

Чи розуміли ці молодики, що зрізати метал з ліній електропередачі – це не просто крадіжка, і чи знали, що законодавець трактує це як умисне пошкодження об’єктів електроенергетики? Невідомо. Але точно відомо, що стаття 194-1 Кримінального кодексу України передбачає до 15 років позбавлення волі, якщо дії зловмисників призведуть до тяжких наслідків. Багато говорити, у що може обернутися падіння розукомплектованої високовольтної опори, мабуть, зайве. При цьому бути похованим під купою металу чи дістати не сумісну з життям електротравму можуть як самі злодії, так і випадкові перехожі. А знеструмлені населені пункти з усією комунальною інфраструктурою?

Загалом, проблема крадіжок з енергетичних об’єктів у нашій країні набула масштабів епідемії. Однією з головних причин цього є наявність ринку збуту викраденого. Приймання брухту – це прибуткова справа, тож власники численних «точок» не надто переймаються походженням того, що приносять їм клієнти. Кутники з опор, частини трансформаторів та іншого обладнання дуже легко розпізнати, тому сподіватися на необізнаність приймальників було б наївно. Одні крадуть, інші скуповують – ця проста схема працює на користь і тим, і тим. До пори, поки за скоєне таки доведеться відповісти.

Сергій БОГОМІЛЬЧУК, прес-секретар ПрАТ «Кіровоградобленерго»Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.42675 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua