МЕНЮ


15 сiчень 2022 - 10:15

Виставка дитячої творчості «Зимові розваги»
Саме про це розповідає віртуальна виставка творів учнів відділу образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв міста Кропивницького «Зимові розваги» до новорічно-різдвяних свят, презентована в рамках музейного артпроєкту «Галерея дитячого мистецтва» в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна в Кропивницькому.

На ретроспективній виставці, куратором якої є завідувачка відділу образотворчого мистецтва школи Ольга Краснопольська, представлено п’ятдесят творів юних художників від 6 до 15 років, виконаних у різних образотворчих техніках протягом останніх десяти років, але є й більш ранні, а також ті, які написані в грудні 2021 року під керівництвом викладачів Юрія Вінтенка, Галини Ярової-Вінтенко, Лариси Яковлєвої, Юлії Бургутіної, Ольги Краснопольської та Дар’ї Костюк.Дитяча творчість – одне з унікальних явищ ХХ сторіччя, відкрите для людства разом з появою мистецтва художнього примітивізму. Дитячі твори заворожують безпосередністю виразу сприйняття, чудернацькими пошуками способів дослідження навколишнього світу, що поступово відкриває свої таємниці перед маленькою людиною. Кому пощастить зберегти це особливе відчуття зачарування життям, той стає великим художником, як професор живопису Олександр Осмьоркін, малюнок якого «Балаган», виконаний у дитинстві в будинку єлисаветградського архітектора Якова Паученка, є перлиною музейної колекції. А якщо не поталанить, то все одно образи, що були народжені в дитячих мріях та фантазіях і знайшли своє відображення в неочікуваних картинних зображеннях, залишають свій дивовижний слід на все подальше життя. Ставши поважною людиною, завітавши у віртуальну галерею дитячої творчості на музейному вебсайті, демонструючи свій малюнок уже своїй дитині, його автор обов’язково скаже: «Подивись! Хіба я не молодець!»

І це одна з вагомих причин, чому відділ образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв є активним учасником музейного артпроєкту «Галерея дитячого мистецтва», в рамках якого презентують колективні та персональні виставки, проводять тематичні художні студії та майстер-класи відомих митців. Адже основним завданням навчального закладу є залучення дітей та юнацтва до світу образотворчості. Досвідчені художники-педагоги професійно передають учням знання з живопису, рисунку, композиції, декоративно-ужиткового мистецтва та історії світового мистецтва. Багато учнів школи є лауреатами та дипломантами всеукраїнських, міжнародних, а також обласних, міських конкурсів і фестивалів учнівської творчості. Чимало випускників вирішили стати професійними художниками та продовжили навчання у вищих мистецьких навчальних закладах, серед них — Фаїна Кукурудза, Каріна Лактіна, Олена Жосан, Єлизавета Лотицька, Діана Самонова та Ольга Шлапак, твори яких теж представлені на нинішній виставці.Більшість робіт, презентованих на виставці «Зимові розваги», є навчальними завданнями щодо розширення учнями діапазону композиційного мислення та знань художніх технік (акварель, гуаш, кольорові олівці, фломастери та маркери, аплікація, витинанка, вишивка). Живописні та декоративні твори, об’єднані темою зими, втілюють міфологічно-літературне розмаїття традиційних новорічно-різдвяних свят – ворожіння на Святого Андрія, приємні сюрпризи для малечі в день Святого Миколая, умиротворення Святвечора, радісні передзвони Різдва, веселе колядування та розваги дітлахів від катання на санчатах до ліплення сніговиків. Зимові пейзажі, казкові сюжети та ілюстрації до відомих літературних творів сповнені фантазії й особистих вражень від таємничих новорічних див. Усім учнівським творам притаманна оригінальність виконання, яскравий прояв художніх здібностей авторів, адже кожен з них вже є творчою особистістю, яка намагається втілити у своїх роботах любов до образотворчого мистецтва.

Завідувачка відділу образотворчого мистецтва школи Ольга Краснопольська так характеризує тематичну виставку учнів: «Зима, на перший погляд, сумна, холодна й однотонна пора року. Але водночас вона наповнена святами, відпочинком у родинному колі й зустрічами з друзями. Тому часто в дитячих малюнках зима насичена емоціями й кольором – і програмні контрольні тематичні роботи наповнюються особистими переживаннями, деталями й дрібничками, з’являються оригінальні композиційні, колористичні рішення».

А ознайомитися з виставкою творів учнів відділу образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв міста Кропивницького «Зимові розваги» можна на вебсайті музею в розділі «Вибрані виставки».

Андрій НАДЄЖДІН,
заслужений художник України, мистецтвознавець,
провідний науковий співробітник художньо-меморіального
музею О. О. ОсмьоркінаДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.24292 сек. / запитів: 5 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua