МЕНЮ


4 вересень 2015 - 10:08

Виставка графіки Фелікса Полонського


На персональній виставці творів відомого кіровоградського митця члена Національної спілки художників України Фелікса Полонського “Графічні світи Фелікса Полонського”, презентованій в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна в рамках започаткованого мистецького проекту “В майстерні художника”, представлено понад 70 графічних творів, виконаних у різних техніках – лінорит, сграфіто, кольорова гравюра, малюнки олівцем та кульковою ручкою, але найбільше – рисунки пером. Експоновані роботи охоплюють майже 60-річний період творчості художника – від середини 1960-х рр. до сьогодення. Таку масштабну експозицію графіки художник презентує для широкого загалу глядачів уперше.

Всі композиції вирізняють яскрава, декоративна мова і чіткі сюжетні лінії, близькі до літературної фабули. Як зазначає сам митець в своєму інтерв’ю “Думки про творчість і життя”, яке стало основою каталогу “Графічні світи Фелікса Полонського”, що презентувався під час відкриття виставки: “Вся моя творчість починалася з графіки, якою я захопився ще в училищі…”

Фелікс Полонський народився 1 січня 1941 року в селі Хмельовому Маловисківського району Кіровоградської області. член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії імені Юрія Яновського і обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації “національна традиція”. В 1968 році з відзнакою закінчив живописне відділення державного художнього училища в м. Іваново (Росія). Відтоді пройшло немало часу, але й по нині художник тепло згадує своїх вчителів з фаху – М.Єлисейкіна, С.Троїцького, І.Калашникова, які відкрили йому перші секрети професійної мистецької майстерності.

Повернувшись до Кіровограда, влаштовується в художньо-виробничі майстерні Художнього фонду УРСР художньо-виробничого комбінату Кіровоградської організації Спілки художників України, роботі в яких віддасть понад тридцять років. Тут він захопився монументальним мистецтвом, зокрема левкасним розписом – технікою, що дозволяла складати з малих форматів великі монументальні форми. Гра декоративних площин, ритміка чітких ліній і чистота кольору приваблювали і зачаровували.

З 1991 року Фелікс Михайлович віддає свій вільний час особистій творчій і виставковій діяльності. Плідно працює в жанрі пейзажу, натюрморту та станкової картини. Тематична палітра художника також досить різнопланова – портрети близьких йому людей, шевченківська тема, композиції із сучасного життя.

Паралельно з живописом художник активно займається графікою. Вражає широке розмаїття графічних тем у творчості художника – від мотивів історії України до казкових персонажів та проблем сучасності. Поступово в доробку митця склалися цілісні графічні серії – “Шахи”, “Казки”, “Пам’ять”, “Українська народна пісня” та інші.

Андрій НАДЄЖДІН,
заслужений художник України, провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37431 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua