МЕНЮ


27 червень 2019 - 09:47

“Витинанкою про все”


Під такою назвою у художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна в рамках музейного артпроекту «Нова генерація» до Дня молоді відкрилася неординарна виставка.


В експозиції – понад 60 композицій в техніці витинанки студентів ІІ та ІІІ курсів мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка кафедри образотворчого мистецтва та дизайну із серій: «За мотивами творів Володимира Винниченка», «Єлисаветградська архітектура», «Збереження тварин України», «Польська витинанка», «Співочі птахи», «Дерево життя», «Вазон», «Янголи-охоронці», створених у 2018-2019 роках в рамках спецдисципліни «Етнодизайн» під керівництвом викладача - кандидата педагогічних наук члена НСНМ, лауреата обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» Лариси Гарбузенко.


Під час відкриття Лариса Володимирівна як куратор виставки зазначила: «Витинанкою можна сказати про ВСЕ – і про історію, і про літературу, зокрема Винниченка, і про архітектуру, і про традиції. Нині вона з ужиткового призначення часто приходить в мистецтво графіки. Тут вона сучасна. Якщо початково вчимося тримати ножиці в руках, то то є традиція. А ще ми показали витинанку в інтер’єрі – світильник, панно, годинник, подушка, скатерка, ширма. Все це ознаки нової функціональності традиційного мистецтва».


Мистецький проект «Нова генерація» започаткований художньо-меморіальним музеєм О.О.Осмьоркіна з метою виявлення серед студентської художньої молоді яскравих талановитих особистостей в сучасному образотворчому мистецтві України і передбачає влаштування персональних та колективних виставок, а також видання тематичних буклетів з мистецтвознавчими статтями та репродукціями творчих доробків. І нині буклет виставки «Витинанкою про ВСЕ» отримали всі її учасники а також гості урочистостей.


Тож завітайте до музею Олександра Осмьоркіна, щоб поринути у казковий, незвичайний світ старовинного мистецтва української витинанки, яке, оновлюючись, крокує в ногу з часом, не втрачаючи притаманних йому художніх властивостей та особливого, тонкого естетичного шарму.

Андрій НАДЄЖДІН, провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею О.О.ОсмьоркінаДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38243 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua