МЕНЮ


27 сiчень 2015 - 23:09

Вкладайте гроші в сало і макарони


Кілька порад експертів, куди вкласти гроші, якщо ви не можете купити іноземну валюту не за спекулятивним курсом

Разом з доларом та євро зростають і ціни на товари – перш за все, імпортні. Тут пряма залежність: якщо долар подорожчав на копійку, собівартість привізних продуктів і промислових товарів теж зросте мінімум на копійку. Або більше – адже з новою ціною імпорту в гривнях платяться ввізне мито, податки, ПДВ.

– Підвищення цін обмежується лише терміном придатності товару та попитом споживачів, – пояснює в електронних ЗМІ президент Украналітцентру Олександр Охріменко. – Наприклад, морепродукти, сири, цитрусові довго не зберігаються, тому їх собівартість уроздріб зросла за рік не на 100, а на 70 – 80 відсотків: продавці зменшили свої прибутки, щоб швидше продати товар. А ось кава, чай, консерви та імпортне спиртне (віскі, текіла, ром та інші) вже на днях подорожчають приблизно на третину, а порівняно із січнем минулого року – удвічі.

Тому експерт радить вкладати невеликі суми в гривнях не в долари, а в товари тривалого зберігання – перш за все, це чай, кава, крупи, макарони, цукор, на який, до речі, вже почалося сезонне подорожчання, він зріс у ціні на 3 – 5 відсотків. Можна також закручувати в скляні банки м’ясо та сало, такі консерви зберігаються рік – два.

Банкіри кажуть, що зараз вкладати збереження у валюту вже безглуздо: за їхніми прогнозами, подальшого серйозного зростання курсу долара очікувати не доводиться, а до кінця року він має подешевшати до 17 – 18 гривень.

"Війна в цьому році закінчиться, ми отримаємо позики від МВФ, економіка почне відновлюватися, паніка серед населення спаде", – кажуть банкіри-експерти.

А тим, у кого є великі суми коштів у гривнях, голова Асоціації автоімпортерів та дилерів Олег Назаренко пропонує їх витратити на придбання автомобіля, поки ще є в продажу моделі випуску 2014 року, завезені за курсом долара 15 – 17 гривень: вони дешевші від тих машин, що зійшли з конвеєра у 2015 році. Правда, ця порада доступна, м’яко кажучи, не всім – адже, за даними фахівців, найдешевший зараз автомобіль коштує 122 тисячі гривень.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38776 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua