МЕНЮ


13 квiтень 2018 - 07:50

Влада стане прозорішою


5 квітня в Києві, в приміщенні агентства «Укрінформ», представники міської влади Кропивницького, Житомира та Івано-Франківська підписали з Державним агентством з питань електронного урядування України та проектом USAID/Uk Aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» Меморандум про реалізацію пілотних проектів з відкритих даних у своїх містах.
Як повідомив секретар міської ради Андрій Табалов, проект реалізується уже другий рік поспіль за кошти американського та британського урядів. Міста, які бажають бути більш відкритими для своїх громадян та створити нові можливості для бізнесу, отримують допомогу для створення порталів відкритих даних. Минулого року переможцями серед міст України стали Вінниця та Чернівці. Цьогоріч серед 18-ти міст-претендентів перемогу у пілотному проекті здобули: Кропивницький, Житомир та Івано-Франківськ.
– Для мешканців та міської влади Кропивницького підписання меморандуму – дуже амбітне завдання, оскільки ми хочемо, щоб містяни розуміли, що влада в обласному центрі абсолютно прозора, – зазначив Андрій Табалов. – Завдяки методичним рекомендаціям, співпраці з урядовими та міжнародними організаціями ми будемо втілювати комплекс заходів для того, щоб кропивничани та й уся країна побачили, що з Кропивницьким приємно та комфортно працювати, щоб до нас приїжджали як закордонні, так і українські інвестори, яким буде цікаво дізнатися, яка інформація є на порталі міської ради.
Найперше, на що були спрямовані зусилля міської влади – забезпечити прозорість освіти, наголосив секретар міської ради. Йдеться про фінансову діяльність закладів та їх кадровий потенціал. Наступним масштабним проектом у Кропивницькому стане створення сучасного Центру надання адміністративних послуг за форматом прозорого офісу.
– Для міста та міської влади – це серйозний амбітний план, – підкреслив Андрій Табалов.– Ми вже одні з кращих, а хочемо бути ще кращими. Приємно було почути від організаторів – не всі міста в США настільки прозорі, як наше, що з нашим містом комфортно працювати. Користь цього проекту невдовзі відчують всі мешканці.
А тим часом…
В обласному центрі розпочалася ще й реалізація проекту «Кропивницький: шлях до 100», спрямованого на підвищення показників прозорості діяльності влади, ініціатори – міська рада та ГО “Центр медіарозслідувань “Прозоро”. Про це повідомили на прес-конференції представники громадського сектору Світлана Дубина, Павло Лісниченко, керуюча справами виконавчого комітету міської ради Альвіна Бондаренко та начальник відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Оксана Бабаєва.
– Міська влада наполегливо рухається у напрямку забезпечення максимальної відкритості для громади і прозорості у своїй діяльності, – відзначила Альвіна Бондаренко. – Важливим буде створення у Кропивницькому сучасного центру надання мешканцям міста адміністративних та соціальних послуг, де буде більше можливостей для реалізації вищезгаданого проекту.
Оксана Бабаєва повідомила, що на офіційному сайті міської ради буде організоване опитування серед громадськості Кропивницького щодо пріоритетності даних, які б хотіли мешканці міста бачити відкритими для себе. За результатами опитування і аудиту інформації виконавчих органів буде здійснена і візуалізація відкритих даних.
У червні минулого року громадська організація Transparency International Україна опублікувала рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. Незважаючи на те, що Кропивницький у цьому рейтингу зайняв друге місце, працювати ще є над чим, адже загальні показники – 55,96 зі 100 можливих балів.
– Активісти ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро» розробили план підвищення рівня прозорості міської ради міста Кропивницького мінімум на 20 балів від рівня, зазначеного у рейтингу прозорості 100 найбільших міст України станом на червень 2017 року і запропонували його до реалізації керівництву міста, – повідомив голова ГО Павло Лісниченко. – Зокрема, передбачається прийняття відповідних рішень міською радою в сфері бюджетування, закупівель, землекористування тощо.
– Основними заходами, що передбачені проектом, буде оприлюднення даних, відсутніх під час формування рейтингу прозорості 100 найбільших міст України. Йдеться, наприклад, про інформацію щодо вакансій у соцзакладах, результати процедур комісії з відбору кандидатів на вакантні посади у міській раді, рішення ради щодо надання чи відмови у фінансовій підтримці, актуальні закупівлі міської ради Кропивницького, кошторис утримання міської ради та її органів, житлові приміщення, які є у власності громади, розміщені тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності, – наголосила Світлана Дубина.
Проектом також передбачено запровадження бюджетних слухань та створення наглядових ряд при комунальних підприємствах, відкриття для міської ради (виконавчих органів) окремого кабінету користувача порталу DOZORRO, а також прийняття внутрішнього положення про оренду та продаж комунального майна через систему ProZorro-Продажі.
Проект “Кропивницький: шлях до 100” здійснюватиметься у рамках проекту «Розбудова прозорості в містах України», що реалізує українське відділення глобальної мережі Transparency International за кошти Фонду демократії ООН (UNDEF).Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.31802 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua