МЕНЮ


23 березень 2012 - 17:29

Власникам довгобудів влада дрімати не дає


Навести лад на об’єктах незавершеного будівництва закликав на нараді їх власників перший заступник кіровоградського міського голови Василь Дзядух.

На нараду були запрошені представники будівельних фірм, житлових кооперативів, які розпочали будівництво житлових споруд на території Кіровограда, але через ряд об’єктивних чи суб’єктивних причин, полишили будівельні майданчики. Незавершені об’єкти, наголошували представники влади, не лише не додають краси місту, а й несуть потенційну небезпеку кіровоградцям: були випадки загибелі дітей на недобудовах, там "поселялись" різноманітні кримінальні елементи та люди без постійного місця проживання, та й санітарний стан цих території викликає невдоволення містян, про що свідчать численні скарги на адресу міського керівництва.

– Місцева влада постійно шукає точки дотику із забудовниками щодо завершення недобудованих об’єктів, – зазначив Василь Онисимович. – Є позитивні зрушення й на рівні держави – діють програми "Доступне житло" та "Молодіжне будівництво", у ході розширеного засідання Кабінету Міністрів Президент Віктор Янукович повідомив, що з травня 2012 року в Україні розпочне роботу державна іпотека – програма кредитування під житлове будівництво. Загалом, по кожному об’єкту ми повинні виробити чіткий алгоритм дій: який із них забудовник може завершити своїми силами, де потрібна для цього підтримка влади, який об’єкт безперспективний і його треба демонтувати або знайти йому нового власника.

Один претендент на демонтаж уже є – це об’єкт по проспекту Перемоги, 10, який, за висновками експертів, через зношеність елементів та недотримання вимог "консервації" добудувати уже неможливо. Зате з’явилася надія на позитивні зрушення у добудові житлових будинків на вулиці Волкова та Фрунзе, що зводять будівельні компанії "Созидатель" та "Терра". За словами їх представників, були перероблені проекти цих будинків, вирішується питання щодо виділення кредитів на будівництво.

Начальник управління капітального будівництва міської ради Віктор Ксеніч нагадав присутнім умови участі у державних програмах "Молодіжне будівництво" та "Доступне житло", до яких власники недобудов теж могли б долучитися. Координатор програми "Доступне житло", депутат міської ради Володимир Шведов повідомив про кроки реалізації першого етапу цього проекту в місті – за його словами, завершується проектування будинку на вулиці Жадова, знайшлася й достатня кількість учасників цього проекту – майбутніх новоселів.

За інформацією директора Кіровоградського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву депутата міської ради Олега Радченка, у першій декаді квітня буде здана в експлуатацію багатоповерхівка на вулиці Академіка Корольова,9, яка зводилась у рамках програми "Молодіжне будівництво". На черзі – довгобуд на вулиці Васнєцова.

Завершуючи розмову із забудовниками, Василь Дзядух закликав їх навести лад на будівельних майданчиках: вони мають бути огороджені, охоронятись, освітлюватись, а територія навколо довгобудів – впорядкована. Він також наголосив на тому, що всі компанії-забудовники, які мають недобудовані об’єкти, повинні надати гарантійні листи із визначенням термінів завершення будівництва та укласти угоду про соціальне партнерство.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37885 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua