МЕНЮ


7 серпень 2012 - 16:25

Вода для поливу золотою вже не буде


У червні на адресу обласної, міської влади, на «гарячу лінію» голови ОДА Сергія Ларіна, адміністрацію ОКП «Дніпро-Кіровоград» почали надходити численні скарги від кіровоградців, які мешкають у приватному секторі, через величезні рахунки, що виставили їм за використану воду. На вимогу міської влади була створена спеціальна комісія, яка розробила ряд рекомендацій щодо нарахувань плати за воду, й працівники водоводу їх таки виконали. У результати, скарг більше немає. Принаймні, про це заявили у вівторок під час прес-конференції генеральний директор ОКП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик та комерційний директор Олександр Головченко.

Нагадаємо, що водники посилалися на те, що у літні місяці споживання води саме у приватному секторі значно збільшилося через полив городів. Тим часом, далеко не в усіх приватних будинках є лічильники води, тож визначати обсяги спожитої води доводиться за спеціальними нормативами. Проте, як зазначалося на одній нарад у міській раді, навіть за цих умов рахунки людям виставили ледь не фантастичні – навіть якщо вони без перерви поливали свої присадибні ділянки зі шлангу, стільки води мережа просто нездатна пропустити. До того ж з мешканців почали вимагати оплату ще й за миття автомобілів та за напування…собак і домашньої худоби. Щодо миття автомобілів, то дехто з мешканців стверджував, що машину вдома не миє, а користується послугами автомийки, траплялися навіть випадки, коли плату нараховували мешканцям, які узагалі машини не мають («ВГ» про це писало). А про собак – узагалі окрема тема. Мало того, що ніхто не веде чіткий облік, скільки в кого яких собак, так ще й плату встановлювали таку, начебто це не пес, а слон, який тільки те й робить, що воду п’є. Усі ці моменти були враховані в рекомендаціях комісії.
– Перше, що ми зробили, - перерахували плату за воду за новим порядком, що вступив у дію нинішнього року, - каже Роман Ілик. Ним передбачене нарахування плати за полив городів лише у ті дні, коли не було дощу (раніше цей момент не враховувався). При нарахуванні плати за травень ми це упустили, оскільки довідка від Гідрометцентру надійшла тільки другого червня. Але потім ситуацію виправили. Зокрема, у травні поливних днів залишилося 17, у червні – 21, у липні – 18. Крім того, ми скоригували в рахунках за липень плату за воду, що використовується для утримання собак й мийки машин – виключили її з рахунків, починаючи з 1 грудня минулого року і по нинішній день, у подальшому вона не нараховуватиметься. Також підготовлено рішення виконкому міської ради про припинення нарахувань плати за воду, що використовується на утримання худоби, птиці. Врахували ми пропозиції комісії і стосовно розробки програми по встановленню лічильників малозабезпеченим громадянам. Згідно із списками, наданими управліннями соцзахисту, із 302 малозабезпечених сімей, які стоять на обліку, встановлення водомірів потребують 49, програма по встановленню лічильників цим родинам розроблена і подана на розгляд обласної ради.

За словами Олександра Головченка, підприємство зазнає певних втрат через виконання вищезгаданих рекомендацій, але усвідомлює, що вони є слушними, до того ж дозволили зняти певну соціальну напругу в місті. Як стверджує комерційний директор водоводу, зараз скарг на нарахування плати за воду в приватному секторі практично немає. Крім того, значно активізувалася робота зі встановлення лічильників – тільки у травні взято на облік 722 водоміри, у червні – 699, у липні – 517 (для порівняння у березні – 48, у квітні – 120).Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36038 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua