МЕНЮ


29 березень 2002 - 18:26

Володимир ФІЛЬШТЕЙН: "КІРОВОГРАД — НЕ ФЛОРИДА, АЛЕ ДОБРІ СЛІДЧІ Є І В НАС"


- Володимире Леонідовичу, є певна категорія справ, які закриваються у зв'язку із закінченням строків давності. Скільки таких справ було закрито в минулому році?

- Існує порядок: минув термін давності - і ми припиняємо провадження по справі. Щорічно ми закриваємо дві-три тисячі кримінальних справ...

Сьогодні по кількох гучних кримінальних справах розслідування на завершальній стадії. Одна з них - за фактом шахрайства з фінансовими ресурсами банку "Надра". Двоє аферистів скористалися чужим паспортом і підробними пластиковими картками, щоб викрасти 19500 гривень. Під час другої спроби, коли шахраї намагалися зняти з рахунку ще 45 тисяч гривень, вони були затримані.

У лютому нинішнього року нами порушена кримінальна справа по факту ще одного шахрайства. Одна з кіровоградських фірм надала банківській установі фіктивні документи, за якими отримала кредит у розмірі 150 тисяч гривень. Позичку, звісно, не повернули...

Взагалі, розслідування - це такий процес, під час якого слідчому необхідно установити тісний психологічний контакт з підозрюваними у скоєнні злочину. Моїм підлеглим це вдається. Навіть незважаючи на те, що навантаження на кожного з них удвічі більше від норми. Щорічно кожен слідчий розслідує 70 кримінальних справ, тоді як нормовано лише 35. Нещодавно у нас пройшло скорочення штату (десь близько 50 чоловік). А це значить, що навантаження знову зросте.

Але, разом з тим ми, мобілізувавши на боротьбу зі злочинністю весь апарат слідчих області, не збираємося робити з цього проблему. Адже за кожною кримінальною справою стоять люди зі своїми стражданнями і болем. Наш обов'язок - у найстисліші строки розслідувати кожну з цих справ і направити до суду. Ми повинні знайти, а суд - покарати людину, яка скоїла той чи інший злочин. Заради цього ми й працюємо.

- Володимире Леонідовичу, наскільки мені відомо, в деяких країнах світу немає досудового слідства...

- Ні, досудове слідство існує. Але на Заході поліцейські працюють виключно над тими злочинами, де справді необхідно встановити істину. Наприклад, у США, в штатах Джорджія та Флорида, за очевидними кримінальними справами розслідування ніхто не проводить. Під очевидними справами я маю на увазі ті, у яких підозрюваний прийшов з повинною і зізнався у вчиненні злочину...

- Чи багато кримінальних справ суди Кіровоградщини направляють на дослідування?

- Протягом останніх десяти років на дослідування поверталося близько одинадцяти відсотків усіх кримінальних справ. Але в минулому році цей показник докорінно змінився у кращий бік. Кількість справ, повернутих на дослідування, складає лише 5,9 відсотка, це 253 кримінальні справи. По державі цей показник гірший.

- До виборів залишаються лічені дні, і чим менше часу до 31 березня, тим сильніше вирують передвиборчі пристрасті; вже зараз лунають звинувачення на адресу правоохоронних органів в упередженому ставленні (чи, навпаки) до тих чи інших кандидатів у депутати.

- Хочу наголосити, що органи внутрішніх справ залишаються поза політикою. Одна з головних функцій міліції під час виборів - забезпечення громадського порядку. Разом з тим деякі політики відволікають правоохоронців від виконання безпосередніх обов'язків. Не реагувати на такі повідомлення ми не маємо права, а тому доводиться чимало часу приділяти їх перевірці, відволікаючи для цього значну частину особового складу. Кандидати в народні депутати повинні пам'ятати: ми працюємо для народу й заради народу.

Людмила Зайцева5 липень 2011 - 13:39
andy (вст)

sty09

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.58644 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua