МЕНЮ


30 серпень 2019 - 10:33

Володимир Панченко – почесний громадянин Кропивницького


Враховуючи видатні заслуги перед територіальною громадою, вагомий особистий внесок у примноження та збереження історико-культурної спадщини, багаторічну плідну працю над дослідженням творчості українських письменників, життя та творчість яких тісно пов’язані з Кіровоградщиною, популяризацію їхніх надбань, відродження гімназійної освіти, сприяння розвитку молодих науковців, активну громадську діяльність та з нагоди 265-ї річниці заснування міста міська рада Кропивницького вирішила присвоїти у 2019 році звання «Почесний громадянин міста Кропивницького» Володимиру Євгеновичу Панченку.

Відповідне рішення підтримали депутати міської ради після позитивного розгляду питання членами виконавчого комітету.

Відомий літературознавець, письменник, автор фундаментальних досліджень з історії української літератури, активний громадський діяч, професор кафедри української літератури Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка у 1985-2001 роках, доктор філологічних наук, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Панченко повною мірою заслуговує на присвоєння йому високого звання почесного громадянина міста.

Він відомий своєю активною публіцистичною діяльністю, спрямованою на розвиток демократичних засад української державності, національної культури, історичної пам’яті. Як голова комісії з питань культури й освіти обласної ради він ініціював у 1990 році заснування газети «Народне слово», створення на базі СШ №5 якісно нової української гімназії ім. Т.Г. Шевченка, а також здійснював громадську роботу щодо збереження будинку Івана Тобілевича і відкриття в ньому літературно-меморіального музею. Володимир Євгенович передав обласному краєзнавчому музею унікальну колекцію особистих речей Володимира Винниченка, привезену з Франції у 1992 році.

У 90-х роках як депутат обласної ради доклав багато зусиль щодо збереження обласної юнацької бібліотеки ім Бойченка (нині Є.Маланюка), її ремонту та успішного функціонування. І на сьогодні він тісно співпрацює з колективом книгозбірні – у 2017-2018 роках на базі бібліотеки Володимир Панченко проводив просвітницький «Маланюківський форум». Крім того, він виступив ініціатором створення міського літературно-меморіального музею ім. Карпенка-Карого. Саме за клопотанням народного депутата Панченка у січні 1993 р. було прийняте рішення про створення музею, а в 1995 році музей відкрили.

Літературознавець передав обласній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського 700 книг із власної бібліотеки. Також Володимиру Євгеновичу належить ініціатива будівництва та відкриття у Кропивницькому пам’ятника Юрію Яновському.

Впродовж багатьох років Володимир Панченко досліджує та популяризує творчість письменників, театральних та громадських діячів, життєвий шлях яких тісно пов’язаний з історією нашого краю та міста, – В. Винниченка, М. Зерова, Ю. Яновського, Є. Маланюка, Є. Чикаленка, І. Тобілевича, М. Кропивницького. За його сценаріями знято низку документальних фільмів, у тому числі й про наше місто та земляків. Письменник заснував і був редактором літературного журналу “Вежа”, який виходить до тепер.

І сьогодні Володимир Панченко не пориває зв’язків із громадою Кропивницького. Презентації його книг, творчі зустрічі постійно збирають велелюдні аудиторії і стають значимими подіями в культурному житті обласного центру.

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37689 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua