МЕНЮ


2 лютий 2018 - 11:33

Вони повернуться! Обов’язково!


Документальний фільм “Коли повернеться татко?” про долі український воїнів, які потрапили у полон до бойовиків так званих ДНР та ЛНР, їхні родини, котрі чекали своїх батьків та чоловіків з ворожих застінків та боролись за їхнє якнайшвидше звільнення, про ті сім’ї, куди ще не постукала радість зустрічі, представили в міській раді Кропивницького.
Автор фільму – журналіст телеканалу ICTV Євген Лєсной – зібрав багатьох з тих, хто був причетний до визволення полонених, хто сам побував по той бік фронту, чекав й дочекався, і тих, хто ще чекає, – кропивничанок Юлію Корінькову та Катерину Глондар.
Зала була переповнена, адже підтримати мужніх дружин спецназівців 3-го полку Юлію Корінькову та Катерину Глондар прийшли військовослужбовці, волонтери, кадети та учні шкіл міста, громадськість. На жаль, Катерина Глондар не змогла взяти участь у цьому заході – захворіли діти, але вона була присутня у фільмі і з екрана розповідала про безконечні дні й роки очікування, боротьби за чоловіка, споглядання, як без батька підростають діти. Але жінка сповнена надії на близьку зустріч. Цією натхненною вірою вона заряджала тих, хто вже зневірився і опустив руки.
Прем’єрний показ стрічки відбувся у німецькому місті Макбурзі і викликав великий резонанс серед європейців, давши їм розуміння того, що в Україні триває справжня війна, яка руйнує не лише міста і села, а й людські долі.
– Дозвольте подякувати усім мужнім жінкам, які стали героїнями нашого фільму. – сказав Євген Лєсной. – Наша мета – підтримати сьогодні тих, хто ще чекає на повернення своїх чоловіків, щодня маємо молитися за наших мужніх воїнів.
Затамувавши подих, слідкували глядачі за важкими долями родин українських військовиків, яким випала гіркота полону, які не зламалися і мріють про повернення додому.
Підтримати мужніх жінок з Кропивницького завітали і Герой України воїн-партизан Володимир Жемчугов з дружиною. Під час бойових дій на сході України він провів 30 спецоперацій зі знищення військових об’єктів ворога та особового складу окупаційних військ. 29 вересня 2015 року під час виконання чергового бойового завдання та спроби захоплення противником підірвав себе, внаслідок чого втратив кисті обох рук і зір. З тяжкими пораненнями потрапив у полон. Тривалий час його утримували в луганській тюрмі, де піддавали тортурам проросійські бойовики.
Гучними оплесками вітав зал цього мужнього чоловіка, його дружину Олену – опору та підтримку у житті, взірець вірності та любові.
– Ми добре розуміємо, як сьогодні важко дружинам військовополонених, я усвідомлюю, наскільки потрібна їм моральна підтримка, – наголосив Володимир Жемчугов. – По ту сторону фронту роблять все можливе, щоб тобі вбити в голову, що ти нікому не потрібен, щоб ти здався, зламався. Ця війна дала зрозуміти всю “любов” ворога і підлість “друга”. Тож сьогодні ми не можемо забувати один про одного, і на цьому має будуватися наше суспільство.
Надзвичайно важливими для дружин і рідних українських воїнів, що перебувають у полоні, були слова підтримки кропивницьких волонтерок Оксани Червоної і Тетяни Бородіної, дружини звільненого українця Наталії Бесараб, заступника командира 3-го полку полку спеціального призначення Сергія Франціскевича.
Заступник міського голови Олександр Мосін вручив квіти всім дружинам українських воїнів і висловив переконання, що всі чоловіки обов’язково повернуться додому.
– Я зичу всім героям, які сьогодні захищають нашу рідну землю, якнайшвидшої перемоги, – побажав Олександр Мосін. – Дякую каналу ICTV за такий патріотичний проект. Ми обов’язково переможемо у цій гібридній війні. Станемо сильнішими, бо маємо за приклад цих чудових жінок, які не втомлюються боротись за своїх чоловіків – мужніх воїнів, незламних патріотів та люблячих батьків.
Символічно, що показ стрічки відбувся у Кропивницькому, який має давні історичні військові традиції, це місто мужніх спецназівців, добровольців-патріотів, які пішли у скрутну годину захищати Батьківщину, волонтерів, відкритих чужому горю всіх кропивничан, які не втомлюються допомагати армії, підтримують колишніх атовців, вимушених переселенців.
Доброзичлива атмосфера зустрічі, те з якою увагою слухала молодь виступи гостей, переглядала фільм, є свідченням того, що немає у нас чужого горя, а кожен, хто потребує співчуття та підтримки, знайде їх у серцях і вчинках наших земляків.
Ксенія ГРУДНЕВАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.44053 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua