МЕНЮ


15 травень 2020 - 12:25

11-15 травня – Європейський тиждень громадського здоров’я


З 11 по 15 травня у Європі проходить тиждень громадського здоров’я з наскрізною темою «СOVID-19: співпраця, координація, комунікація»

Країни Європи, як і вся Україна, потерпають від пандемії коронавірусу. Від самого початку пандемії співробітники регіонального центру громадського здоров’я, особливо працівники вірусологічної лабораторії ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» (до речі, єдиної в області лабораторії, що проводить лабораторні дослідження на полімерно-ланцюгову реакцію (ПЛР)), знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом, встановлюють вірний діагноз, попереджують поширення пандемії, комунікують з громадськістю, ЗМІ, інформують населення.

Вони працюють цілодобово, у три зміни. Але, незважаючи на титанічну працю фахівців, за добу лабораторія може провести лише 225 досліджень.

За весь час надзвичайної ситуації вже проведено 6985 ПЛР-досліджень. Цього дуже мало. Щоб перемогти цю страшну хворобу, нам потрібно збільшити кількість ПЛР-досліджень хоча б до 600 на добу, а для цього слід створити додатково щонайменше два робочих місця для вірусологів, закупити додаткове медичне обладнання, витратні матеріали.

Без реальної допомоги вірусологічній лабораторії ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» ми не зможемо діагностувати, а отже, попереджувати захворювання як на COVID-19, так й інші.

В умовах нинішніх вірусних викликів людству, пандемії коронавірусної хвороби, можливих рецидивів COVID-19 потрібно, щоб слова Вільяма Шекспіра: «Здоров’я – дорожче за золото» стали основним правилом життя кожного громадянина, а турбота про розвиток медичної галузі – постійною. Тільки разом ми подолаємо коронавірусну інфекцію. Допоможіть медицині та медичним працівникам, і медики врятують вам життя. Здоров’я вам, жителі Кіровоградщини.

Станом на ранок 14 травня 2020 року в Кіровоградській області на COVID-19 захворіли 432 особи, одужали 288, летальних випадків – 20.

Іван КАСЬЯНЕНКО, генеральний директор КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради», радник міського голови, заслужений лікар УкраїниДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37906 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua