МЕНЮ


1 червень 2002 - 02:14

ВСЕ НАЙЦІКАВІШЕ — У ТІНЬ, або МЕРСЬКИЙ СКАНДАЛ-2 ПО-КІРОВОГРАДСЬКИ


... Одного травневого дня до Кіровограда прибув координатор політичного блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" по Кіровоградській області Андрій Ніцой і оприлюднив "бомагу", згідно з якою кандидатом на посаду мера Кіровограда від блоку є бізнесмен Василь Ковальський. Не пред'явивши обласному штабу "нашоукраїнців" ніяких письмово підтверджених повноважень координатора, пролунало на зборах, київський гість почав інтенсивно просувати кандидатуру В.Ковальського. І все було б добре, якби в обласного штабу "Нашої України" не було своїх фігур на пост мера. Адже ще другого лютого при створенні обласного виборчого штабу "НУ" місцеві лідери блоку В.Ющенка за пропозицією керівника обласного РУХу А.Ревенка вирішили підтримувати кандидатуру судді Володимира Ярошенка. Багато води спливло звідтоді, Володимир Іванович проводив у лютому-березні свою кампанію і був помічений публічною підтримкою у пресі та листівках представниками блоку "За ЄдУ (І.Шаров, В.Семиноженко). На другому етапі виборів "заєдисти" теж видали потужний інформаційний залп, опублікувавши звернення на підтримку В.Ярошенка від імені Л.Супрун, О.Єдіна, М.Поплавського, В.Бойка; нарешті, від постійного представника Президента в парламенті О.Задорожнього та прем'єр-міністра А. Кінаха. "Якщо це не фальшивки, то який же блок - президентський чи опозиційний - представляє Володимир Ярошенко?" - запитували в залі. Віктор Шмідт не бачить "нічого поганого в тому, що "заєдисти" підтримали В. Ярошенка, хоча підкреслив, що "нам із "Єдою" в області не по дорозі". Це, до речі, черговий ребус для кіровоградців. Або Володимир Іванович, у разі обрання його мером, когось із політичних союзників просто кине, або він здатен на те, що важко навіть Президенту: примирити амбіції двох найбільших політичних сил - "Єдиної України" і "Нашої України" (у парламенті це все-таки не вдалося зробити, що і показали вибори спікера у вівторок, - ред.).

Що ж пропонують виборцям В. Шмідт, Е. Гуцало, В. Репало? Їм важливіше зберегти єдність блоку, а тому єдиної кандидатури на посаду міського голови у них немає. А є три претенденти, яких обласний блок "НУ" підтримує.

Це все той же Василь Ковальський, якого нібито нав'язав київський штаб "НУ", не порадившись із обласним штабом, але якого місцеві не відторгли, очевидно, щоб не побити горшки з Андрієм Ніцоєм.

Це Володимир Ярошенко, помічений у зв'язках із партією влади "Єдина Україна", але ж коней на переправі не міняють.

Це Олександр Дануца - молодий, перспективний, але маловідомий широкому загалу політик, який самокритично визнав свою формальну участь у нинішніх перегонах, оптимістично зазначивши: "Мої вибори - це вибори 2006 року".

Таким чином, демократія у Кіровограді восторжествує по повній програмі: обласна спілка політичних партій і громадських організацій "Наша Україна" пропонує кіровоградцям зробити самостійний вибір. Тим більше, що кандидатів на мерське крісло все ж таки не троє, а чотирнадцять. І серед них є, як говорив відомий кіногерой, "очень и очень..."

На закінчення ще кілька штрихів, що характеризують атмосферу, яка панує в "Нашій Україні".

Слово учасникам прес-конференції:

Емілія ГУЦАЛО: "Блок багатий на таланти. Ми станемо золотим фондом, який виведе Кіровоградщину із кризи. Хто б із наших не переміг, у будь-якому разі ми виграємо".

"Обласний штаб "НУ" запропонував центральному керівництву блоку кандидатом у кадровий резерв на посаду губернатора області Шмідта Віктора Федоровича".

Віктор ШМІДТ: "У перемоги батьків багато. Вона породила багато заздрісників. Але ми дали можливість розвинутися паросткам демократії". "Треба задавити тих людей, котрі рвуться до влади, щоб задовольнити свої "низменные" інстинкти".

"Принципи демократії у блоці дуже високі. Ми не хочемо бути схожими на "За ЄдУ".

Олександр ДАНУЦА: "Ковальський -це кандидатура виключно київська. І треба ще вивчити роль Ніцоя у цьому процесі. Він не координатор блоку, не має повноважень. Ці збори він теж намагався зірвати". "Політрада виборчого блоку "Наша Україна" підтримала Ковальського. З обласним керівництвом не консультувалися, ми постфактум поставлені до відома".

"Інформбюлетень "Наше місто №1" (у якому розповсюджено заяву В. Ющенка на підтримку В. Ковальського - ред.) до обласного штабу "Нашої України" не має ніякого відношення. Ситуацію із "паспортним скандалом" ми теж не коментуємо".

"Мені було запропоновано гроші, щоб я зняв свою кандидатуру із виборчих перегонів. Не хочу називати прізвищ, але це людина, причетна до штабу В. Ковальського і центрального штабу блоку "Наша Україна".

"Сьогодні ми маємо обрати мера чесного, достойного. Бандюки не мають нам диктувати, хто буде мером".

...Все таємне колись стає явним. Всі скандальні факти підтасовок, фальсифікацій, змов рано чи пізно виходять із тіні. Тільки таким чином суспільство очищується.

(В.Сіверський, газета "21-й канал", №22, 30.05.2002 р.)Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39815 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua