МЕНЮ


28 сiчень 2011 - 17:01

ВСЕВИДЯЩЕ ОКО КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІЛІЦІЇ


Правоохоронні органи ряду країн світу уже давно ведуть спостереження за публічними місцями з допомогою відеокамер. Приміром, у Великобританії на кожних 14 жителів припадає один такий пристрій. Британські урядовці хваляться, що цим їм вдалося добитися суттєвого зменшення числа злочинів, зокрема крадіжок на автостоянках. В Україні процес оснащення міліції системами відеоспостереження активізувався у рамках підготовки до Євро-2112. І хоча Кіровоград не належить до міст, які прийматимуть учасників футбольного чемпіонату, наша міліція уже має можливість контролювати криміногенну ситуацію з допомогою відеокамер.

Це відбулося завдяки виконкому Кіровської райради, програма якого "Впровадження новітніх технологій у систему охорони громадського правопорядку на території Кіровського району м. Кіровограда" була визнана кращою в проведеному торік облрадою конкурсі проектів і програм розвитку місцевого самоврядування. За кошти, виділені з обласного бюджету на реалізацію даної програми, й придбано та введено в дію систему відеоспостереження.

Презентація цього технічого дива журналістам відбулася минулої п’ятниці у міському відділі міліції. Побувавши у черговій частині міліцейського відділу, працівники ЗМІ побачили з монітора, що в той час відбувалося в районі вулиці Космонавта Попова, і відзначили високу якість зйомки (відеокамери, хоч і встановлені на вишині, недосяжній для ймовірних вандалів, дозволяють розгледіти обличчя перехожих). Голова Кіровської районної ради Олександр Рацул та його заступник Андрій Паливода висловили сподівання на те, що система відеоспостереження стане ефективним інструментом у розкритті злочинів та дисциплінує осіб, схильних до правопорушень. Не сумнівається в цьому й начальник міськвідділу міліції Олексій Кастирін. На його думку, чим більше таких камер буде в громадських місцях, тим спокійніше житиметься законослухняним громадянам. Встановлення ж відеокамер саме в мікрорайоні Космонавтів обумовлене високою щільністю населення (тут проживає приблизно двадцята частина жителів області) та великою кількістю правопорушень.

А тим часом Кіровська та Ленінська районні ради Кіровограда перемогли у ще одному змаганні за грант. Їх проект "Впровадження новітніх технологій у систему охорони громадського правопорядку м. Кіровограда" визнано кращим у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. За словами Андрія Паливоди, це гарантує створення в нашому обласному центрі єдиної системи зовнішнього відеоспостереження "Об’єктив Кіровограда".

Віктор ІВАНЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39127 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua