МЕНЮ


1 листопад 2019 - 10:02

Вшанували видатного земляка й наших захисників


Нещодавно в кропивницькій музичній школі № 1 ім. Г. Нейгауза відбулися два важливих заходи – день пам’яті Генріха Нейгауза та концерт до Дня захисника України.

День пам’яті музиканта-земляка традиційно відзначили у школі 10 жовтня. І також традиційно разом з народним меморіальним музеєм Генріха Нейгауза, який знаходиться в одній зі школою будівлі. Розпочався він, як і в попередні роки, з покладання квітів до меморіальних дощок Генріхові Нейгаузу на будівлі названої музичної школи (вул. Чміленка, 65) та на будинку, де народився маестро (вул. Шульгиних, 26).

Після цього у школі відбулося відкриття виставки «Історія видання книги Г. Г. Нейгауза «Про мистецтво фортепіанної гри», де представлено 22 її видання, надруковані з 1958-го по 2009 роки, які зберігаються в експозиції та фондах музею. Всесвітньо відома книга видатного піаніста розповідає про важливі принципи фортепіанного виконавського мистецтва, вона є популярною методичною працею Генріха Нейгауза й допомагає в роботі всім фахівцям-музикантам. Виставку підготувала завідувач музею Тетяна Фурлет (до речі, музей також взяв участь у презентації виставки «Мистецтво єлисаветградської гри», яка є спільним проєктом обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського та народного меморіального музею Генріха Нейгауза, присвяченим нашому землякові та історії видань його книги «Про мистецтво фортепіанної гри»).

Продовженням пам’ятного заходу став концерт молодих виконавців музичної школи, в якому прозвучали твори Едварда Гріга, Сергія Рахманінова, Йоганеса Брамса та Бориса Лятошинського у виконанні Аліни Леонтієнко, Ольги Терещенко, Олександри Коваленко. Присутні також переглянули уривки з документального фільму про педагогічну роботу Генріха Нейгауза, які підготувала до показу організатор концерту завідувач фортепіанного відділу школи Вікторія Делестьянова. Наприкінці концерту директор школи Євгенія Малявкіна відзначила важливість проведення даного й подібних заходів, які зберігають пам’ять про наших земляків-музикантів.

А наступного дня, 11 жовтня, у нейгаузівській музичній школі пройшов концерт до Дня захисника України. У ньому взяли участь учні, викладачі й творчі колективи школи: вокалісти Карина Валендер, Дар’я Волошина, піаністка Марія Мазуренко, скрипальки Софія Черненко та Катерина Петракова, кларнетист Олег Карпенко, викладачі класу фортепіано Аліна Леонтієнко та класу постановки голосу Ілона Крицька, вокальний квінтет, ансамбль бандуристів «Пелюстки надії», інструментальний дует викладачів у складі Олени Дубас та Олени Маглєванової, ансамбль народних інструментів «Музики». Звучала чудова музика українських композиторів. Саме такими концертно-просвітницькими заходами школа виховує в учнях любов до рідного краю, звичаїв та національних традицій, української мови й культури українського народу.

Гості школи ніби мандрували Україною, милувалися її красою, згадували історичні події та разом з артистами вшанували наших захисників хвилиною мовчання. Під час концерту було використано багато цікавого й актуального відеоматеріалу. А організувала й провела його завідувач відділу струнно-смичкових інструментів Тетяна Саприкіна. Євгенія Малявкіна подякувала всім учасникам і слухачам концерту, побажала їм здоров’я, наснаги й творчих успіхів.

Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36042 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua