МЕНЮ


19 вересень 2014 - 12:04

Вшанування визначного митця-краянина


11 вересня на будівлі НВО №6 з ініціативи Кіровоградського обласного художнього музею було відкрито меморіальну дошку нашому землякові – чільному представнику українського необароко Юрієві Луцкевичу (1934 – 2001) до 80-річчя з дня його народження.

Народився митець 9 вересня 1934 року в Кіровограді, де згодом навчався в названій школі, а також водночас опановував образотворче мистецтво в місцевому Палаці піонерів. Потім учився в Київській художній середній школі ім. Т. Шевченка, яку закінчив 1953 року із золотою медаллю, вступив до Київського державного художнього інституту.

Юрій Луцкевич викладав малюнок і живопис у Київському училищі прикладного мистецтва й малювання та продовжив навчання у творчих майстернях Академії мистецтв СРСР у Києві. 1966 року став членом Спілки художників СРСР.

Твори майстра зберігаються в музеях, галереях та приватних зібраннях України, Німеччини, Польщі, Хорватії, Великобританії, Франції, Данії, Португалії, США, Росії та інших країн.

Юрій Луцкевич – неординарний митець необарокового напрямку в українському живописі. У його творах панують дух фантастичності, потяг до надзвичайного, таємничого і символічного. Радість, людяність, оптимізм, краса – основні принципи, на яких ґрунтується його творчість. Художник однаково успішно працював у різних жанрах (натюрморт, пейзаж, портрет, тематична картина, ню) як у їх чистому вигляді, так і в їх взаємопроникненнях.

За сприянням вдови Юрія Луцкевича члена Національної спілки художників України Галини Городнічевої 2003 року в Кіровоградському обласному художньому музеї пройшла перша персональна виставка творів художника в його рідному місті. Разом з експозицією робіт нашого земляка була представлена і виставка полотен його дружини. 2011 року ці виставки знову були представлені в названому музеї. А минулого тижня, дев’ятого вересня, в обласному художньому музеї відбулося відкриття експозиції творів "Барокова феєрія Юрія Луцкевича", присвяченої 80-річчю з дня народження художника-земляка, визнаного лідера українського необароко.

Меморіальну дошку художникові-земляку Юрієві Луцкевичу створив знаний митець, автор багатьох скульптурних робіт, що прикрашають вулиці нашого обласного центру та інших населених пунктів України, член Національної спілки художників України Віктор Френчко. У церемонії відкриття пам’ятної дошки разом з ним взяли участь дружина художника Галина Городнічева (обоє – на знімку), учні НВО № 6, працівники обласного художнього музею та художньо-меморіального музею О. Осмьоркіна, представники міської та обласної влади.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37598 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua