МЕНЮ


18 лютий 2011 - 12:16

ВСТАНОВЛЮЄМО ВІКНА: ПОВІЛЬНО І З БРАКОМ


– У першу чергу хочу попередити замовників, щоб вони уважно ознайомлювались із договором, який підписують, адже часто в цьому документі вказується лише доставка конструкцій, а не встановлення. Як наслідок, трапляється, що підприємець, з яким укладено угоду, доставляє зазначені вироби та надає робітників для проведення робіт, а в разі виникнення спірної ситуації відмовляється від того, що це саме він встановлював виріб, мовляв, замовник сам наймав людей для монтажу вікон. А ще у договорі підряду надавач послуги часто прописує за порушення термінів виконання робіт штраф у розмірі 0,01 відсотка, посилаючись при цьому на ст.3 Закону України від 22 листопада 1996 р. "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань". Але справа в тім, що в даному випадку ми керуємось іншим законом – "Про захист прав споживачів". Там чітко зазначено у статті 10 "Права споживача у разі порушення умов договору про виконання робіт (надання послуг)", що, коли виконавець не може виконати (прострочує виконання) роботу (надання послуги) згідно з договором, за кожний день прострочення споживачеві сплачується пеня у розмірі трьох відсотків вартості роботи (послуги). Також згідно з цією статтею, якщо під час виконання робіт (надання послуг) стане очевидним, що їх не буде виконано з вини виконавця відповідно до умов договору, замовник має право відмовитись від угоди про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків.

Правда, у тій же таки 10-й статті зазначено, що, якщо значну частину обсягу послуги чи робіт (понад 70 відсотків) вже було виконано, споживач має право розірвати договір лише стосовно частини послуги або робіт, що залишилися.

Бувають випадки, коли виявляється виробничий брак (істотний недолік) виробу. Встановити факт виробничого браку може лише незалежна експертиза металопластикових конструкцій, яка знаходиться в Кіровограді по провулку Плетеному, 12. Стаття 17 вищезазначеного закону гласить, що, коли під час гарантійного строку необхідно визначити причини втрати якості продукції, виконавець, виробник зобов’язані у триденний строк з дня одержання від споживача письмової згоди організувати експертизу продукції, яка проводиться за рахунок виконавця (виробника) протягом 14 днів. Якщо надавач послуги відмовляється це робити, то замовник має право звертатись до суду.

Якщо дефект виявлений кількома днями пізніше після встановлення конструкцій, то замовник повинен протягом трьох днів сповістити про це підрядчика, а той має ліквідувати брак без додаткової оплати.

Замовляючи встановлення металопластикових конструкцій, споживач має знати, що сама конструкція вважається товаром, а доставка її та встановлення – це вже послуга. Люди ж не розуміють цієї різниці і думають, що пеню чи штраф можуть вимагати з усієї суми витрачених коштів. Насправді ж – лише з послуги, тобто з доставки та встановлення.

Бували випадки, коли громадяни укладали договір, сплачували частково суму чи навіть повністю, а фірма зникала з міста. Зокрема, до нашого відділу надійшли три такі скарги. Ми йшли за вказаною у договорі адресою, але там фірми вже не було. Залучали контролюючі організації, писали листи у міліцію, щоб почали розшук, але… Навіть судовий розгляд, який тривав кілька місяців, закінчився нічим. Тому в черговий раз хочу нагадати, що слід уважно вибирати виконавця послуг. Поцікавитись, як довго працює та чи інша фірма на ринку послуг, які відгуки про її діяльність. Також звертаю увагу на те, що до договору повинна додаватись специфікація, де чітко вказується опис конструкції, її розмір та матеріал, з якого виготовлена. Крім того, замовник має право вимагати у надавача послуги і документи, що підтверджують якість даного матеріалу.

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39145 сек. / запитів: 6 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua