МЕНЮ


10 серпень 2018 - 10:35

Хімічна речовина, яку розлили на вулиці Попова – безпечна


На номер «101» у Кропивницькому 28 липня надійшло повідомлення про те, що біля сміттєвих баків у дворі будинку № 4 на вулиці Попова розлито невідому речовину, яка має різкий неприємний запах.
На сигнал відразу відреагували представники міської влади. Звідки взялася рідина і наскільки є небезпечною, з’ясовували і начальник спецінспекції Андрій Максюта, і спеціалісти управління з питань цивільного захисту населення та надзвичайних ситуацій міської ради. Містом почали ширитися чутки, що рідина – надзвичайно токсична і небезпечна для здоров’я. Однак їх спростував у вівторок, сьомого серпня, на прес-конференції в міській раді заступник начальника управління з питань цивільного захисту населення та надзвичайних ситуацій Олексій Гненний.
– Рятувальники, представники головного управління Держпродспоживслужби в області, обласний лабораторний центр МОЗ провели заміри щодо вмісту радіації й токсичності речовини, – повідомив він. – Згодом з’ясувалося, що ця рідина – крезол. Було знято верхній шар ґрунту, місце розлиття засипано відсівом. Хочу заспокоїти людей: крезол хоч і має вкрай неприємний запах, але не є токсичним. Раніше ним обробляли для дезінфекції громадські туалети, використовували в сільському господарстві. Концентрація, звичайно, була великою, саме тому стояв такий різкий запах.
Олексій Гненний повідомив також, що після розмови з мешканцями навколишніх будинків з’ясувалося, що дві каністри з названою речовиною принесли до контейнерів на сміття невідомі особи із сусідніх гаражів. Одну каністру хтось перевернув уже біля контейнерів. Потім їх викинули в самі баки, однак ті були негерметичними, тож рідина й витекла. Стосовно ж перевищення в ґрунті допустимого рівня міді, то, за висновками обласного лабораторного центру, це може бути пов’язано з відходами, які зносять у сміттєві контейнери та до них.
Наш кор.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.32765 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua