МЕНЮ


12 травень 2017 - 08:39
Їх полюбили Руслан та Людмила

Міжнародний день сім’ї відзначається щороку 15 травня. Кожна дитина має право на виховання у сім’ї. Якщо з різних причин родина руйнується, а дитина залишається без турботи та піклування, то її долею опікується держава. Але нині в нашій країні взято курс на розвиток форм саме родинного виховання таких дітей, однією з яких є дитячі будинки сімейного типу. Виховуючись у родині, діти отримують чіткі соціальні орієнтири, набувають досвіду перебування у соціумі, виростають повноцінними громадянами із розумінням, як будувати своє подальше життя.
У нашому місті є родина, яка заслуговує особливої пошани. Це – сім’я Руслана та Людмили Кожанових, які п’ять років тому створили дитячий будинок сімейного типу, в якому виховують 11 дітей!
Починалося все з трагедії – на наступний день після пологів померла сестра Руслана Володимировича, залишивши маленьку кволу дівчинку Анастасію. З перших днів життя дитину огорнули любов’ю та турботою Руслан Володимирович і Людмила Олександрівна. Згодом оформили опіку над немовлям. Анастасія відвідувала школу, добре навчалася і товаришувала з Денисом, який сидів з дівчинкою за партою. В 2012 році у Дениса померла мама… І сталося так, що замість однієї дитини Людмила Олександрівна привела зі школи додому двох – Анастасію й Дениса. Руслан Володимирович пригадує:
– Дивлюся, а моя Люда веде двох дітей! Ну, думаю, Денис буде наш!
Так в родині з’явилася перша прийомна дитина! У хлопчика є рідні брати, близькі люди, але опікуватися дитиною вони не захотіли. А в родині Кожанових Денис знайшов підтримку, ласку, любов. В травні 2012 року родина офіційно набула статусу прийомної.
Того ж таки року в рамках благодійної акції до Кіровограда завітали працівники фонду “Розвиток України” з метою підбору родини та створення дитячого будинку сімейного типу. На співбесіду було запрошено три родини, в тому числі Кожанових. Працівники фонду були одностайними у виборі сім’ї – Кожанови. Фонд придбав добротний та просторий житловий будинок для подружжя. Паралельно відбувався підбір дітей до майбутнього дитячого будинку сімейного типу…
Анна та Антон – рідні брат і сестра уже декілька років виховувалися в комунальному закладі “Наш дім”, оскільки їхня матір була позбавлена батьківських прав. Неодноразово до дітей приїздили сім’ї для знайомства та встановлення контакту, але діти всім відмовляли! Людмила Олександрівна та Руслан Володимирович завітали до закладу на запрошення адміністрації, і діти обрали їх!
А от Юлю привела до служби у справах дітей рідна бабуся із повідомленням, що у неї немає сил та здоров’я виховувати дворічну онуку (батько дівчинки перебував у місцях позбавлення волі, матір позбавлена батьківських прав). Огорнута турботою Людмили Олександрівни дівчинка вже не відпускала жінку ні на мить! Зараз Юля – першокласниця, гарно вміє розказувати вірші, співає, малює!
В 2013 році трьох малолітніх дітей – Данила, Костю та Єгора – покинула горе-матір, дітей влаштували до реабілітаційного центру. Через кілька місяців жінка померла, діти залишилися сиротами. Їм було 6, 5, та 2 роки відповідно! В кожній жінці діти шукали маму і знайшли! Людмила Олександрівна обійняла відразу всіх трьох хлопців, а сама тихенько витирала сльози! При цьому казала чоловіку:
–Ти як хочеш, а вони – мої!
Один з братів мав хворе серце, далі були операція в дитячій клініці “Охмадит”, тривала реабілітація. Подружжя справилося і з цим. Сьогодні хлопчик почувається добре, інвалідність знято, разом зі всіма грає у футбол.
Вікторія з’явилася в родині Кожанових з власної ініціативи, коли їй було вже 14 років. Коли Руслан Володимирович та Людмила Олександрівна знайомилися з Антоном, Анною та Веронікою, Вікторія була поряд адже вона теж була вихованкою комунального закладу. Згодом Вікторія прийшла до Кожанових і попросила взяти її в родину. Дівчинці не відмовили.
Ось така вона велика родина Кожанових, де знайшли радість та любов діти, яких доля позбавила цих простих людських цінностей, але без яких дитина всихає, як квітка, позбавлена сонця, тепла та щоденної турботи про себе.
Напередодні Міжнародного дня сім’ї хочеться побажати цій сім’ї та всім родинам злагоди, любові та Божого благословення!
Світлана НОСАЛЬ,
завідувач сектору опіки,
піклування та усиновлення служби у справах дітей виконавчого комітету міської радиДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.7335 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua