МЕНЮ


9 квiтень 2018 - 11:11

«Як добре, що всі ми тут зібралися»


Уже третій рік поспіль галерея «Єлисаветград» проводить виставку самодіяльних художників. І, як похвалився генератор культурних ідей власник закладу Микола Цуканов, з кожним роком збільшується кількість учасників і полотен. У цьому році експозиція налічує понад сто живописних творів.
Левова частка учасників – це, звісно, жителі Кропивницького, та разом з ними на виставці «Щирість і натхнення» представили роботи олександрійці і світловодці – міст, де, як і у нас, є художні галереї. У Світловодську – це «Наше місто», в Олександрії – «UASHART». І така співдружність галерей викликає повагу. Наші гості були просто у захваті від наданої їм можливості показати себе у столиці області. До того ж, до початку вернісажу для них провели цікаву зустріч у художньому музеї з екскурсією по галереї нашого земляка Петра Оссовського. Ну, а потім – відкриття виставки в «Єлисаветгаді», вітання, нагорода всіх учасників дипломами, бліц-інтерв’ю для ЗМІ, фото на пам’ять.
В експозиції виставки “Щирість і натхнення” представлений в основному олійний живопис – натюрморти, пейзажі, портрети, рідше – жанр. Винятків – усього кілька, тому я про них і згадаю. Насамперед, це провідна майстриня печворку Людмила Кривенко, котра виставила кілька своїх полотен. Зізнаюсь, мені абсолютно важко відрізнити її роботи від олійного живопису. Це ж треба досягти такої майстерності!
Світлана Синявська представила в експозиції комбіновану роботу (олійний живопис і холодна порцеляна). «Орхідея» – так називається її твір. Заслуговують на увагу роботи Галини Кисєєвої з тополиного пуху. Але мені особливо запам’яталася невеличка картинка Валентини Видайко, виконана в техніці вишивки шовковими стрічками «Вид на бухту». Мені навіть здалося, що це живописна копія роботи Катерини Білокур. Нагадує стилістику полотна «Колгоспне поле».
Спочатку я вирішила, що не буду нікого називати конкретно. Згадати майже шість десятків авторів поіменно дуже проблемно, і образити нікого не хочеться. Всі вони натхненні, щирі і амбітні. Звісно, кожен може сказати: «Мені байдуже, що ви про мене думаєте, я насолоджую свою душу». Та в тому-то й справа, що не байдуже. Кожен учасник виставки прагне уваги, і атмосфера на вернісажі була такою, що неувагою нікого не образили. І все-таки кілька робіт учасників виставки хочеться згадати. Наприклад, мені сподобався романтичний портрет Володимира Висоцького роботи Юрія Цуканова. Мабуть, він би сподобався і самому Володимиру Семеновичу. Чи невеличке олійне полотно Анатолія Сіромахи «Синя птаха». Приємне враження залишили роботи «Котики» Наталі Ткаченко, «Натюрморт» постійної учасниці цих виставок Надії Мовчан, «Бузок» і «Маки» Галини Суржок.
По-різному відкривали в собі «художників» експоненти галереї «Єлисаветград». Ганна Сілівейстрова з вдячністю згадує майстер-клас в художньому музеї, де вона вчилась малювати, знаходячись в цікавому положенні. Моя колега Людмила Макей, котра виступає з новими роботами на нинішній виставці, саме під її впливом і почала дружити з пензлем. З місяць тому відкрила потяг до мистецтва живопису Лілія Карпенко. На виставці є кілька її робіт. Спасибі всім учасникам за тепло і подаровані емоції.
Валентина ЛЕВОЧКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.31209 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua