МЕНЮ


27 листопад 2018 - 13:05

Як громади вчилися,щоб їх полюбили гроші


Протягом п’ятого – шостого листопада в конференц-холі столичного готельного комплексу Ramada Encore пройшла дводенна інвестиційна конференція «Стратегічний розвиток та інвестиції» для представників об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які є учасниками програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).
Захід за участі чотирьохсот учасників організувала і провела програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) DOBRE спільно з партнером програми громадською організацією «Український кризовий медіа-центр». З підопічними програми DOBRE, керівниками й активістами майже вісімдесяти громад-партнерів програми спілкувалися представники бізнесу та інвестиційних фондів, виконавці проектів міжнародної технічної допомоги, посадовці центральних та місцевих органів влади.

Серед нових учасників програми п’ять ОТГ з Кіровоградщини
У відкритті конференції взяли участь віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, керівник Офісу демократії і врядування регіональної місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Томас Вайт, а також директор програми USAID DOBRE Беррі Рід.
– Децентралізація – це зміна системи менеджменту, яка має підтримувати дві основні стратегічні цілі для місцевого економічного розвитку: високий індекс людського потенціалу та показник конкурентоспроможності громад. Інвестор приходить туди, де є перспектива, стратегія розвитку, передбачуваність та прозорість процесів і рішень. Та головне – інвестор приходить за людським ресурсом та кваліфікованими кадрами,– зазначив Геннадій Зубко.
– Місцевий економічний розвиток та стратегування в об’єднаних громадах заслуговують на особливу увагу. Вони створюють передумови для добробуту їхніх жителів. Перші 50 громад-партнерів програми USAID DOBRE вже мають розроблені стратегії та плани дій з місцевого економічного розвитку. Нові громади, які нещодавно доєдналися до програми, також отримають експертну допомогу при підготовці цих стратегічно-важливих документів. Програма DOBRE – це потужний ресурс, який допоможе місцевій владі, представникам бізнесу та громадського сектору об’єднати зусилля для розвитку, – сказав Томас Вайт.
– Програма DOBRE нещодавно оголосила про партнерство з новими громадами, і тепер їхня кількість зросла до 75. А це – дев’ять відсотків від загальної кількості ОТГ України. Сьогодні всі наші партнери мають можливість неформально поспілкуватися та дізнатися від колег рецепти успіху належного врядування. Для нових громад це лише початок плідної співпраці з програмою DOBRE, і ми з нетерпінням чекаємо, аби разом допомогти вам стати успішнішими, – повідомив Беррі Рід.
Варто сказати, що в Кіровоградській області DOBRE віднедавна опікується вісьмома ОТГ (раніше їх було три). До Бобринецької, Новоукраїнської та Маловисківської міських ОТГ приєдналися, перемігши в конкурсі, Компаніїська селищна, Помічнянська міська, Смолінська селищна, Дмитрівська сільська та Новопразька селищна ОТГ.
Представники усіх нових громад, які стали партнерами програми DOBRE (надає громадам консультативну, організаційну й фінансову підтримку) отримали відповідний документ і привітання від її фахівців. А керівник жанрового напрямку іміджевих проектів «1+1 Продакшн» та креативний продюсер телепроекту «Громада на мільйон» Алла Стащенко повідомила про початок відбору громад для участі в другому сезоні телепроекту. Усі охочі представники ОТГ взяли участь у кастингу, який відбувся в перший день конференції. У новому сезоні телепроекту візьмуть участь п’ять найініціативніших громад України, які доведуть здатність розкривати свій економічний потенціал. А та з них, яка впорається з випробуваннями найкраще, отримає інвестиційний транш від фонду WNISEF.

Туристам цікава будь-яка екзотика
Учасники конференції почули, як зацікавити потенційного інвестора та найкраще представити свою пропозицію, як поліпшувати інвестиційну привабливість об’єднаних громад. Підприємці розповіли їм, що вони очікують побачити в інвестиційних пропозиціях ОТГ, за яких умов бізнес прийде у громади, а за яких – ні.
Представники громад у перший день заходу поділилися з колегами власним найкращим досвідом урядування, Одночасно діяли 17 тематичних секцій (на знімку). Зокрема, «Планування місцевого економічного розвитку», «Покращення поводження з відходами в громаді», «Оцінка фінансового управління в громаді», «Найкращі практики в розвитку туризму» тощо.
Що стосується туризму, то почуте на конференції можна використати й на територіях, де поки що не створено ОТГ. Наприклад, засновник мережі прокату «КаякКаноеЦентр» Михайло Петелицький поділився досвідом надання послуг з прокату каяків і каное, засновник мережі Veliki.ua Олексій Кушка – створення велопрокату й велосипедних турів, міський голова Тростянця Юрій Бова розповів, як його команда за декілька років зробила зі свого рідного райцентру місто фестивалів. А завідувач кафедри фізичної географії, краєзнавства й туризму, кандидат географічних наук, доцент учений-краєзнавець, екскурсовод, керівник громадської організації «Туристичний центр «Кривбастур» Володимир Казаков повідомив про розвиток у Кривому Розі промислового туризму. У цьому місті туристам показують не лише покинуті підприємства, а й водять на ті, що функціонують. Там люди бачать, як виготовляють сталевий прокат, як видобувають руду, отримують кокс. У сусідньому місті вже провели два фестивалі «Ніч індустріального туризму», коли в один день, у другу суботу вересня, зранку й аж до пізньої ночі різні підприємства демонструють охочим свої виробничі цікавинки. І нашим сусідам це вже так добре вдається робити, що вони наступного року відкриватимуть інформаційно-туристичний центр.
Під час другого дня конференції її учасники на трьох тематичних майданчиках спілкувалися з експертами, отримували консультації та обмінювалися досвідом на такі теми: «Туризм як фактор інвестиційної привабливості громади», «Планування місцевого економічного розвитку», «Просторове планування та управління активами для розвитку», «Співробітництво для розвитку», «Драйвери змін: молодь, жінки та соціальне підприємництво», «Кооперативи», «Комунікація з інвестором», «Послуги як каталізатор розвитку» та «Інформаційні технології та орендування».
Почуте на конференції допоможе громадам досягати успіху на шляху пошуку інвестицій та їхнього стратегічного розвитку.
Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.44832 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua