МЕНЮ


27 березень 2019 - 14:24

Які країни є аграрними?


Країни всього світу можна поділити за характером галузевої структури на декілька груп: аграрні, аграрно-індустріальні, індустріально-аграрні, індустріальні та постіндустріальні. В основі такої класифікації лежить структура зайнятості. Аграрні країни характеризуються провідною роллю в національній економіці сільського господарства. Як правило, в ньому зайнята велика частина жителів країни.

Завдяки сільському господарству країни мають змогу забезпечити більшу частину національного доходу. Цей показник визначає спеціалізацію країни в міжнародному поділі праці.

Особливості економіки і сільського господарства в аграрних країнах

поле в аграрном бизнессе

Однією з основних особливостей економіки аграрних країн виступає соціальна і економічна неоднорідність. У таких країна дрібні селянські господарства можуть бути сусідами з великими фермерськими угіддями, але навіть дрібні сільгоспвиробники за своєю структурою неоднорідні. Багато з них ведуть натуральне господарство. Основною причиною цього вважається недостача власних активів і несприятливі зовнішні умови. Найчастіше такі господарства самі ж і споживають більшу частину вироблених продуктів харчування, виходячи на ринок в якості продавців робочої сили і покупців продовольства.

Рейтинг аграрних країн Європи

До першої трійки входить: Албанія, Молдова і Україна. У минулому році частка сільського господарства в структурі ВВП вперше у вітчизняній історії досягла 10%. Таким чином, агросектор став ключовою сферою в наповнюванні бюджету. Зростання виробництва сільськогосподарської продукції в 2013 році пояснюється значним урожаєм зернових, який перевищив 63 млн тонн, і розвитком тваринництва. Виручка від експорту аграрної продукції склала понад $ 16 млрд, або чверть від усього експорту України за минулий рік.

Такі високі показники були досягнуті завдяки автоматизації багатьох процесів. Була залучену сучасна техніка, яка допомогла суттєво прискорити роботу з землею і збільшити урожай. Придбати сільськогосподарські агрегати можна на офіційному сайті компанії Alfagro.

Щорічно в третю неділю листопада в Україні святкується День працівника сільського господарства. За останній рік країна увірвалася в трійку лідерів виробництва зернових, а частка сільського господарства вперше в історії вийшла на перше місце в наповненні бюджету. Україна по праву стала називатися європейською житницею. З урахуванням зростання населення, а відповідно – споживання продуктів харчування, значення агропромислового сектора зростає.

З усіх галузей української економіки в поточному році позитивну динаміку демонструє лише сільське господарство, показник ВВП якого за 8 місяців 2014 р виріс на 6%. Сільські жителі становлять близько 31% населення країни.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38855 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua