МЕНЮ


20 грудень 2019 - 12:52

Як новенські слуги народу плюють на громаду


Депутати Новенської селищної ради уже не вперше начхали на волевиявлення своїх виборців бути разом з містом Кропивницьким в одній об’єднаній територіальній громаді й не прийшли на засідання сесії.

На друге засідання тридцять четвертої сесії Новенської селищної ради сьомого скликання 17 грудня, третім питанням порядку денного якого є питання про добровільне приєднання селища Нового до територіальної громади міста Кропивницького, за що 14 липня під час громадського обговорення на новенському стадіоні «Металург» проголосували 1 276 мешканців мікрорайону (проти – сорок осіб), з’явилося всього восьмеро депутатів із 26 (декілька з них були відсутні з поважних причин), тож через відсутність кворуму засідання не відбулося.

Перед селищною радою в очікуванні бажаного для новенців рішення зібралося чимало мешканців мікрорайону, але на засідання сесії депутати-прогульники так і не прийшли, і не вперше вже. На відміну від представників міської ради Кропивницького – заступника міського голови Андрія Паливоди, начальника юридичного управління Марини Смаглюк та депутата міської ради від селища Нового Валентини Яремчук, які постійно приїздять на засідання Новенської селищної ради й розповідають про всі нюанси процедури приєднання селища до обласного центру. Розбурхані новенці, обурені тим, що їхні обранці постійно нехтують обов’язком захищати інтереси своїх виборців, розпочали процедуру їх відкликання за народною ініціативою.

Слід згадати, що 28 листопада у міській раді під головуванням секретаря міської ради Андрія Табалова та за участі представників Новенської селищної ради відбулася робоча нарада щодо опрацювання завдань та визначення функцій виконавчих органів міської ради в разі добровільного приєднання Новенської селищної територіальної громади до міської територіальної громади. Секретар міської ради нагадав, що з бюджету міста надходять кошти на утримання закладів бюджетної сфери в галузі охорони здоров’я, освіти та культури, які розташовані на території селища, а також на ремонтно-будівельні роботи, триває реалізація проєктів громадського бюджету, фінансова підтримка селищного структурного підрозділу КП «Теплоенергетик», коштом міського бюджету відбувається перевезення пасажирів пільгових категорій автобусним маршрутом № 274 (площа Богдана Хмельницького – селище Нове).

– Одразу після сесії Новенської селищної ради стане зрозуміло, виконають селищні депутати волю громади чи ні, – зазначив на наступній робочій нараді 13 грудня Андрій Паливода. – А міські депутати прийматимуть своє рішення наступного дня (йшлося про 18 грудня, коли відбулася сесія міської ради. – Ю. Л.). Ми вже опрацювали способи інтеграції програм соціально-економічного розвитку селища і міста. А якщо новенські депутати проігнорують волю новенців, то вони ухвалюватимуть свій бюджет і працюватимуть наступного року з його дефіцитом. За прогнозом фінансистів селищної ради, дефіцит бюджету на даний час складає приблизно п’ять мільйонів гривень. Тобто в селища виникнуть певні труднощі, і щоб всі сфери життя повноцінно функціонували, доведеться на чомусь економити…

– Громада висловила свою думку, проголосувала за приєднання. Сьогодні новенські депутати мають ухвалити рішення й завершити процедуру об’єднання, – сказала Валентина Яремчук новенцям, які зібралися 17 грудня біля селищної ради. – Якщо обидві ради, і селищна, і міська, проголосують за приєднання, то міські галузеві програми на наступний рік прийматимуть, зважаючи на потреби селища Нового: ремонт доріг, будинків тощо. В іншому випадкові грошей у селища не вистачатиме ні на зарплати працівникам дитячих садочків, ні працівникам селищної ради. Питання вивезення сміття не буде вирішене, а дахи, які протікають з п’ятого по перший поверхи, протікатимуть і далі.

– Міська рада занепокоєна тим, що на останньому етапі депутати Новенської селищної ради заблокували процес приєднання, хоча за нього проголосувала більшість новенців під час громадських слухань, – зазначила Марина Смаглюк. – Зі свого боку міська рада зробила все необхідне для об’єднання, включаючи погодження тексту меморандуму від групи новенських депутатів. Обласна державна адміністрація також дала позитивний висновок проєктам рішень про приєднання територіальної громади селища Нового до територіальної громади міста Кропивницького.

Після проігнорованого засідання голова Новенської селищної ради Сергій Денисенко підписав розпорядження про перенесення другого засідання тридцять четвертої сесії Новенської селищної ради сьомого скликання на 18 грудня (початок – о 16:00).

Наступного дня на засідання сесії прийшли вже 12 депутатів, однак для того, щоб можна було розпочати працювати, усе ж не вистачало іще двох. Новенці, які знову прийшли під селищну раду та до самої сесійної зали, розпочали телефонувати відсутнім депутатам і вимагати прийти на сесію. Однак народні обранці спочатку казали, що то їхня справа, приходити чи ні (вживаючи при цьому лайливі слова) або ж посилалися на дуже важливі справи (хоча коли балотувалися до селищної ради, то розуміли, що у випадку обрання мають працювати на громаду, а не лише дбати про власне благополуччя), а потім взагалі відімкнули мобільні телефони, що остаточно переконало людей в необхідності розпочинати щодо таких депутатів процедуру відкликання за народною ініціативою. Одна з жінок розповіла, що її депутатові надійшло електронне повідомлення, щоб він не приходив на сесію, бо там на депутатів чекають люди з яйцями та зеленкою, чого насправді не було. Зважаючи на все це, виникає думка, що два дні поспіль одні й ті ж депутати не прийшли на засідання сесії не випадково, а цілком свідомо, за взаємною згодою.

Сергій Денисенко звернувся до всіх присутніх і сказав, що необхідної кількості депутатів для відкриття засідання немає. Після чого і в сесійній залі, і на ґанку перед селищною радою представники міської ради Андрій Паливода, Марина Смаглюк та Валентина Яремчук заспокоїли людей, які розуміють, що без рішення депутатів про приєднання селища до міста Нове потерпатиме від нестачі фінансування на дитячі дошкільні заклади й соціальну сферу, і закликали їх не вдаватися до крайніх заходів щодо своїх депутатів, які власні інтереси поставили вище за громадські, а все ж переконати їх прийти на засідання сесії, про дату якого буде повідомлено пізніше. А також розповіли, що і міський голова Андрій Райкович, і депутати міської ради налаштовані на забезпечення сталого розвитку Нового, тому в прийнятому депутатами міської ради бюджеті Кропивницького передбачено всі ті видатки на селище, які місто й раніше на нього виділяло (на школи, лікувальні заклади, селищний структурний підрозділ КП «Теплоенергетик», перевезення пільгових категорій пасажирів у автобусі № 274). І що сесію міської ради не закрито, тому одразу після голосування новенських депутатів про приєднання Нового до Кропивницького міські депутати проголосують за це ж. Якщо засідання сесії Новенської селищної ради відбудеться до кінця нинішнього року, то селищний бюджет буде об’єднано з міським, якщо уже в новому році, то зробити це буде складніше, однак усе ж можливо.

Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37668 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua