МЕНЮ


13 вересень 2013 - 13:57

Як підкорювати Олімп


Позавчора, коли у Буенос-Айресі проходили вибори президента Міжнародного олімпійського комітету, одним із учасників яких був і наш Сергій Бубка (на жаль, він не переміг – обрали німця Томаса Баха), в українських школах відбулися запроваджені у 2005 році з його, Бубки, ініціативи олімпійські уроки. Кореспонденти "Вечірки" побували цього дня у деяких кіровоградських школах і стали там очевидцями справжніх свят – спортивних, спрямованих на пропаганду серед юні здорового способу життя, на що країну націлює і Президент (є така його ініціатива "Діти – майбутнє України").

Наприклад, у навчально-виховному об’єднанні № 25 "Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів, природничо-математичний ліцей, центр позашкільного виховання "Ліра" олімпійський урок відбувся у вигляді естафети. Спостерігали за "Веселими стартами" (так називалася ця естафета) й голова ОДА Андрій Ніколаєнко, кіровоградський міський голова Олександр Саінсус, заступник міського голови Вадим Дрига, начальник міського управління освіти Лариса Костенко, голова відділення Національного олімпійського комітету України в області Володимир Ковальов, срібний призер Олімпійських ігор (велоспорт) у Сіднеї Олександр Симоненко.

Андрій Ніколаєнко, взявши слово, підкреслив, що підтримка спорту, залучення юного покоління до занять фізичною культурою – пріоритетне завдання для влади.

– Активна розбудова спортивних майданчиків у Кіровограді всебічно сприяє залученню молоді до здорового способу життя, – зазначив у привітальній промові Олександр Саінсус. – Міська влада докладає всіх необхідних зусиль, щоб таких майданчиків в обласному центрі ставало дедалі більше…

Андрій Ніколаєнко вручив учителеві фізкультури комплект футбольних, баскетбольних та волейбольних м’ячів. А подарунком школі від міського голови став сертифікат на стіл для настільного тенісу. Виступили на олімпійському уроці й уже титуловані юні спортсмени (художня та спортивна гімнастика, тхеквондо, традиційне карате).

Захоплююче видовище наші кореспонденти побачили і на майдані школи-ліцею № 19. Показові виступи юних гімнастів, дзюдоїстів, гирьовиків (це не повний перелік) свідчили, що тут з фізкультурою і спортом – все гаразд.

– Наша школа завжди славилася спортивними перемогами, – зазначив у своєму виступі секретар міської ради Ігор Волков, котрий побував на олімпійському уроці у школі-ліцеї №19 як депутат, обраний в окрузі, де вона розташована, та як колишній її учень. Він нагадав учасникам свята про досягнення кіровоградських олімпійців та паралімпійців. У тому числі – про дворазову срібну призерку паралімпійських ігор плавчиню Ольгу Свідерську, яка недавно повернулася з Монреаля, де на Чемпіонаті світу серед інвалідів завоювала сім золотих нагород і встановила п’ять світових рекордів.

Побували на святі в школі-ліцеї № 19 і заступник голови місцевого відділення Національного олімпійського комітету Юрій Махно та кіровоградська гімнастка учасниця Олімпіади-2008 в Пекіні Валентина Голенкова. Зокрема, Юрій Махно розповів дітям про головний з олімпійських принципів – змагатися чесно, побажав їм жити за цим правилом. Поважні гості передали 19-й школі м’ячі й літературу на спортивну тематику.

Побували наші кореспонденти того дня і в Кіровоградській дитячо-юнацькій спортивній школі № 2. І застали там секретаря міської ради Ігоря Волкова та президента футбольного клубу "Зірка" Максима Березкіна. Ігор Волков, привітавши педагогів та вихованців закладу із Днем фізкультури і спорту,від імені депутатів ради, міського голови Олександра Саінсуса вручив директору школи Сергію Лавриненку сертифікати на спортивні тренажери загальною вартістю 14 тисяч гривень, а Максим Березкін подарував закладу 150 футбольних м’ячів.

Як зазначив Ігор Волков, така увага міської влади до дитячого спорту в нашому місті традиційна та повсякденна. Створюються належні умови для того, щоб діти успішно займались фізкультурою і спортом. Не всі ці хлопці оберуть у своєму житті спортивну кар’єру, але приклад нинішніх яскравих гравців збірної України, вихованців кіровоградської футбольної школи Євгена Коноплянки та Андрія П’ятова доводить, що цілеспрямованість у досягненні найвищої мети дає результати.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.43367 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua